Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 22, 2022 18:44

Android’de WhatsApp Çevrimiçi Durumunu Gizleyebileceksiniz!

Android’de WhatsApp Çevrimiçi Durumunu Gizleyebileceksiniz!

WhatsApp’tan bir yeni özellik daha geliyor. WhatsApp çevrimiçi durumu gizleme özelliğini Android’de yakında kullanıma sunacak.

WhatsApp çevrimiçi durumunu kişilerinden gizlemelerine izin veren bir özelliği uzun zamandır bekliyorduk. Bu özellik yakında gelecek gibi görünüyor. Yeni özellik sayesinde WhatsApp’ın gizlilik konusunda da büyük bir adım atacağını söyleyebiliriz. Meta’ya ait olan popüler mesajlaşam platformu, gizlilik özelliklerini de genişletmek için büyük bir çaba harcıyor. Yakın zamanda, son görülme durumunu belirli kişilerden gizleme seçeneği de eklendi.

Sızıntıları ile ünlü olan Wabetainfo, Android 2.22.16.12 sürümü için WhatsApp beta’da yeni bir ayar keşfettiğini açıkladı. Gelen açıklamalara göre; WhatsApp çevrimiçi durumunu gizlemenizi sağlayan yeni bir ayar var. Bu özellik, son görülme ayarlarınızla senkronize ediliyor. WhatsApp çevrimiçi durumunu herkesten veya yalnızca Son görülme durumunuzu görebilenlerden gizleyebilirsiniz.

Bu özelliği son görülme durumuyla bağlamak biraz kısıtlayıcı olacak. Bunu açmak gerekirse; birçok kullanıcı, WhatsApp’taki çevrimiçi durumunu bir kişiden gizleme yeteneğine sahip olacak. Hali hazırdaki özellik, mevcut durumunda buna izin vermiyor. Çevrimiçi durumu herkesten gizleyebilir veya yalnızca son görülme durumunuzu göstermeyi tercih ettiğiniz kişilerden gizleyebilir.

WhatsApp Çevrimiçi

Yeni yeni özellik sayesinde kullanıcıların gelişmiş gizlilik özellikleri sunan üçüncü taraf çözümlerine güvenmelerini önlemede uzun bir yol kat edecek. WhatsApp’ın kullanıcılara daha fazla özellik sağlaması çok önemli. Telegram gibi rakip mesajlaşma uygulamalarının çok daha fazla özelliği var. WhatsApp’ın artık özellik boşluğunu kapatmak için gayretli çabalar sarf ettiğini görmek oldukça güzel.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.