Akıllı Telefon Temmuz 21, 2022 13:23

Xiaomi 12S Ultra İçin Umutlar Tükendi! Hayaller Xiaomi 13S Ultra’da

Xiaomi 12S Ultra İçin Umutlar Tükendi! Hayaller Xiaomi 13S Ultra’da

Xiaomi 12S Ultra modelinin Çin dışına çıkmayacağı şirketin bir numarası tarafından doğrulandı. Xiaomi 13S Ultra’yı bekleyeceğiz.

Xiaomi 12S Ultra birkaç hafta önce şirketin Çin’de gerçekleştirdiği kapsamlı bir etkinlikte görücüye çıktı. Leica destekli 1 inç sensörle ses getiren telefon tasarımı ve malzeme kalitesiyle pek çok kişiyi heyecanlandırdı diyebiliriz. Amiral gemisi telefon tanıtıldıktan hemen sonra sadece Çin’de satışa sunulacağı yönünde gelişmeler yaşandı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Weibo üzerinden yaptığı açıklama ile bu gelişmeyi doğruladı. Xiaomi’nin bir numarası,  12S Ultra’nın yalnızca Çin pazarına yönelik olacağını belirtti. Xiaomi 12S ve 12S Pro’nun ise akıbeti henüz bilinmiyor. Xiaomi 12 ve 12 Pro’nun küresel satışları sürerken ve Xiaomi 12T serisi yaklaşırken Çinli şirketin 12S serisini de Çin dışına çıkaracağına ihtimal vermiyoruz.

Lei Jun, 12S Ultra için kötü gelişmeyi aktarırken, 13S Ultra modeli içinse sevindirici bir gelişmeyi aktardı. Gelecek  yıldan itibaren Ultra serisi dünya çapında satışa sunulacak.

Xiaomi 12S Ultra Başlıca Özellikleri

Telefonun özelliklerini aktarmaya kamera biriminden başlayalım. Xiaomi 12S Ultra’nın arkasında Sony ile birlikte geliştirilen 50 megapiksellik ana kamera yer alıyor. 1 inç büyüklüğündeki Sony IMX989 sensörde piksel boyutu 3,2μm olup, mükemmel gürültü azaltma özelliği, geniş dinamik aralığı ve detaylı ayrıntı sağlıyor.  Telefondaki kamera modülü Leica lens ve filtrelerinin gücünü arkasına alıyor.

Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alan telefonda 6.73 inç büyüklüğünde 3200 x 1440 piksel çözünürlüğünde Samsung üretimi E5 AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekran 1Hz’den 120Hz’e kadar akıllı yenileme hızını destekler. Harman Kardon destekli ses sistemiyle gelen telefonda ayrıca 4.860 mAh büyüklüğünde pil kullanılıyor. Bu pil 67 watt kablolu, 50 watt kablosuz ve 10 watt kablosuz ters şarj özelliğine sahip. IP68 sertifikası telefonda ne çıkan bir diğer özellik.

Xiaomi 12T ve 12T Pro Artık Çok Yakınımızda!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.