Akıllı Telefon Temmuz 21, 2022 8:20

Samsung Galaxy A Serisinde Kamera Sayısını Azaltıyor

Samsung Galaxy A Serisinde Kamera Sayısını Azaltıyor

Yeni bir rapora göre Samsung Galaxy A serisinde yer verdiği derinlik sensörünü kaldıracak. Kamera sayısı birçok modelde üç adet olacak.

Samsung Galaxy A serisinde doğru bir stratejiyi hayata sokmak üzere. Güney Kore’de yayınlanan yeni bir rapora göre Galaxy A serisi telefonlarda artık derinlik sensörü olmayacak. Mevcut durumda çıkış yapan Galaxy A serisi telefonların büyük bölümünde dört kamera yer alıyor: Ana, ultra geniş açı, makro kamera ve derinlik sensörü. Rapora göre önümüzdeki yıl tanıtılacak Galaxy A serisi telefonlarda derinlik sensörü kaldırılacak.

Samsung Galaxy A Serisinde Derinlik Sensörü Olmayacak

Kaynağa göre derinlik sensörünün kaldırılmasının nedeni artış işe yaramıyor olmasıdır. Giriş ve orta segment telefonların neredeyse tamamında yer alan derinlik sensörü günümüzde artık bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor. Kamera sayısını ikiden üçe ya da üçten dörde çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor. Yaptığımız çoğu incelemede üreticilerin bu sensörü kaldırıp maliyetleri azaltmaları ya da diğer sensörlere odaklanmaları gerektiğini defalarca aktardık.

Derinlik kameraları, nesnenin uzaklığını tanımlayıp ön planda yer almasını sağlıyor. Ayrıca nesne arka plandan ayrılarak daha net görünmesi sağlanıyor. Ancak pek çok üretici artık yazılımla derinlik efekti verilmiş fotoğraflar çekilmesini mümkün kılıyor.

Galaxy A53 5G fiyatı

Bu durumda Galaxy A24, Galaxy A34 ve Galaxy A54 gibi sonraki nesil Galaxy A serisi telefonlarda üç arka kamera yer alacak. Sensör tipleri ana kamera, ultra geniş açılı ve makro çekim şeklinde. Aslına bakarsanız ultra geniş açılı kameralar makro çekimler de yapılabiliyor. Samsung’un Galaxy A serisinde pek çok modelde artık telefoto kamera kullanmasının zamanı geldi. Seride sadece Galaxy A72 / 73’te bu kamera kullanıldı.

Samsung Galaxy S22 FE, Galaxy S22 Ultra İçin Feda Edilebilir

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.