Mobil Temmuz 21, 2022 17:27

Samsung Çıldırdı! Galaxy S23 Ultra 200 Megapiksel Kamerayla Geliyor

Samsung Çıldırdı! Galaxy S23 Ultra 200 Megapiksel Kamerayla Geliyor

Güney Koreli devin yeni amiral gemisi Galaxy S23 Ultra, kamera konusunda bildiğimizin ötesine geçecek. İşte tüm detaylar karşınızda.

Amiral gemisi akıllı telefonlarına gösterdiği özen ile bilinen Samsung, yeni bir gelişmeyle karşımızda. Şirketin yeni ve yaklaşan amiral gemisi Galaxy S23 Ultra modelinde alışılan kamera özelliklerinin dışında bir kamera sunacak. Gelin detaylara göz atalım.

Samsung, Galaxy S23 Ultra ile 200 Megapiksele Geçiş Yapacak

Sızıntıcının aktardığı bilgilere göre Samsung, Galaxy S23 Ultra modeline 200 Megapiksel çözünürlüğünde birincil kamera yerleştirecek. Teknoloji devinin bu kararı vermesinin Motorola ile olan rekabetine bağlayabiliriz. Çünkü Motorola Frontier de aynı şekilde 200 Megapiksel çözünürlüğünde birincil kamerayla gelecek. Buna ek olarak Xiaomi de 12T Pro serisinde 200 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera sunacak.

Frontier şu anda 200 Megapiksel Samsung ISOCELL HP1 sensörü taşıyor. S23 Ultra’da ise 200 Megapiksel Samsung ISOCELL HP3 sensörünü görebiliriz. HP3’ün kamera odülü HP1’e göre %20 daha küçük. Bunu ise %12 daha küçük olan pikseller ile sağlıyor.

Galaxy S23 Ultra’nın birincil kamera bilgisine ek olarak teknik özellikleri hakkında da bilgiler mevcut. Bildirilenlere göre akıllı telefon, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle çıkış yapacak. Önünde ise 40 Megapiksel çözünürlüğünde selfie lensi barındıracak. Akıllı telefonun ekran kısmında da S22 Ultra gibi ultra amiral gemisi düzeyde bir teknoloji sunması bkeleniyor. Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenen S23 Ultra için heyecan gittikçe artıyor. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.