Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 21, 2022 16:56

Infinix Telefonlar için 3D Soğutma Teknolojisini Tanıttı

Infinix Telefonlar için 3D Soğutma Teknolojisini Tanıttı

Infinix’ten yeni teknolojiler gelmeye başladı. Infinix, 3D buhar bulut odası sıvı soğutma teknolojisini tanıttı. Telefonlar bu gibi olacak.

Son dönemin yükselen yıldızı Infinix 3D buhar bulut odası (3D VCC) sıvı soğutma teknolojisi ile karşımıza çıktıTasarım ekibi ilk kez, VC şeklinin boyutsallığı üzerinde yenilikçi tasarım kullanarak oda hacminde bir artış elde etti. Bu, ısı dağılımını daha da iyileştirir ve daha iyi performans sağlıyor. Telefonlarda kullanılacak olan bu teknoloji yeni bir dönemi başlatabilir.

Bu ilginç çözüm, yüksek entegrasyonlu ve yüksek güçlü akıllı telefonlar için CPU frekansı azaltma, kare hızı düşüşleri veya donmuş ekranlar gibi yüksek sıcaklıkla ilgili bazı zorlukları çözüyor. 3D VCC; normal VC’ye göre büyük bir gelişme sunuyor. Tümsekler eklenerek evaporatörün hacmi, su depolama kapasitesi ve ısı akışı arttırılıyor. Genel olarak, su enjeksiyon hacmi ve Q max, geleneksel VC’ye kıyasla yüzde 20 arttı.

VC’den gelen ısı, evaporatördeki suyu buharlaştırarak fazla ısıyı uzaklaştırılıyor. Sıcak buhar, soğuduğu ve yoğunlaştığı kondansatöre giriyor. Sonra iç fitil yapısı ile evaporatöre geri dönerek su ve buhar ile sıcak ve soğuk sirkülasyon sistemi oluşturuyor. Kasanın önüne bir çıkıntı ekleyerek, 3VCC termal direncini düşüren yonga setine neredeyse temas ediyor. Bu, kalkandan buhar odasına termal direnci azaltarak termal iletkenliği, performansı ve ısı dağılımını artırıyor. 2D tasarımlarla karşılaştırıldığında, yeni 3D VCC sıcaklığı üç derece düşürüyor. Ayrıca ısıyı %12,5 daha hızlı düşürüyor.

Infinix

Infinix

Infinix’in Ar-Ge ekibi, düzlük ve iç oda hacmini dengelemek için 3D iç yapıyı tasarladı. İkincisi, fitil yapısını 3B olarak korumak zordu. Geleneksel VC fitil mimarileri düzdür ve 3B bulut geçiş alanında katlanarak oda tıkanmasına neden olabilir. Ar-Ge ekibi, gelişmiş bir kılcal yapı yoğunluk analizi ve gelişmiş bir kaynak tekniği kullanarak fitil performansını iyileştirmeyi başardı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.