Android Temmuz 21, 2022 11:55

Hangi Telefon Daha Hızlı Şarj Oluyor?

Hangi Telefon Daha Hızlı Şarj Oluyor?

AnTuTu bugün ilginç bir test ile karşımıza çıktı. Amiral gemisi modellerinin hızlı şarj teknolojileri bu test ile daha net anlaşıldı.

Telefonların performanslarını ölçen AnTuTu uygulaması bugün hangi telefonun daha hızlı şarj olduğuna ilişkin verileri açıkladı. Özellikle Android cephesinde artık 200W hızlı şarjları bile görmeye başladığımız bugünler bu test kullanıcılar için oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. Yapılan bu testler, telefonu %5’ten %100’e şarj etmek için geçen süreyi gösteriyor. Yani listedeki konum ne kadar yüksekse, şarj süresi o kadar kısadır. Sıralama, 120W veya daha yüksek hızlı şarj çözümleriyle donatılmış akıllı telefonları içeriyor.

AnTuTu’nun yeni lideri birkaç gün önce piyasaya sürülen ve dünyanın 200W hızlı şarjlı ilk telefonu olan en yeni iQOO 10 Pro olmayı başarıyor. AnTuTu uzmanlarına göre, derecelendirmenin standartını belirleyen bu telefon oluyor. Bu telefonu tam şarj için sadece 10 dakika prizde tutmanız yeterli oluyor.. Test sonuçlarına göre bu telefon, 9 dakika 48 saniyede %5’ten %100’e şarj olabiliyor.

Hızlı Şarj

İkinci sırada ise 14 dakika ve 51 saniye ile iQOO 9 Pro ve üçüncü sırada ise 14 dakika ve 53 saniye  Black Shark 5 yer almayı başarıyor. Dördüncü sırada ise yine iQOO’yu görüyoruz. iQOO 7 modeli 14 dakika 55 saniye ile dördüncü sıradaki yerini alıyor.

Beşinci sırada Red Magic 7S Pro (15 dakika 28 saniye) yer alıyor. Listenin diğer kalanı ise; Red Magic 7 Pro Transparent Edition (16 dakika 47 saniye), Realme GT Neo3 (16 dakika 56 saniye), Nubia Z30 Pro (17 dakika 41 saniye), Red Magic 7 Transparent Edition (18 dakika 26 saniye) ve Xiaomi 12S Pro (19 dakika 47 saniye) şeklinde devam ediyor.

Samsung’un bu listede kendine yer bulamamış olması oldukça düşündürücü. Çinli teknoloji devleri hızlı şarj olayı çoktan çözdü. Bakalım Samsung ve Apple gibi “dev” isimler ne zaman bu teknolojilere cihazlarında yer verecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.