Mobil Temmuz 21, 2022 18:50

Galaxy M04 Kendini Gösterdi! Bütçe Dostu Olacak!

Galaxy M04 Kendini Gösterdi! Bütçe Dostu Olacak!

Samsung’un yeni telefonu Galaxy M04 kendini gösterdi. Bütçe dostu telefon giriş segmentinden öteye geçemeyecek. İşte özellikleri.

Güney Koreli firma önümüzdeki ay karşımıza Galaxy Z Flip 4 ve Fold 4 modelleri ile çıkacak. 2023 yılına kadar amiral gemisi modeli tanıtmayacak olan firma bu süreçte giriş ve orta segmente odaklanacak. Bu süreçte Samsung, Galaxy M04 adını verdiği bütçe dostu geriş seviyesi telefon tanıtacağı ortaya çıktı.

SM-A045F/DS kod numarasına sahip olacak olan bu telefon bir hafta önce NBTC tarafından onaylanmıştı. Şimdi ise yeni M serisi muadili Geekbench veritabanında görüldü. Bu listede anakart “m04” olarak listeleniyor. Gelen bilgilere göre telefonda MediaTek’in giriş seviyesi yonga seti Helio G35 yonga seti yer alacak. Bilmeyenleriniz için Helio G35’in 2.3GHz’e kadar 8x Cortex-A53 çekirdeği, PowerVR GE83200 GPU ve yerleşik bir 4G modeme sahip 12nm bir yonga seti olduğunu belirtelim.

3 GB RAM’den beslenecek olan bu telefon kutusundan Android 12 ile çıkacak. Fiyat açısından bu telefonun 150 dolar bandında olacağı söyleniyor. Hindistan pazarında satışa sunulacak olan bu telefon Geekbench 4 testinin tek çekirdek 861 puan ve çoklu çekirdek testinden ise 4233 puan alıyor. Bu puanlar giriş seviyesi bir telefon için oldukça makul kabul edilebilir seviyede diyebiliriz.

Galaxy M04

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.