Kripto Para Temmuz 20, 2022 14:27

Kripto Paralar Yeniden Yükselmeye Başladı!

Kripto Paralar Yeniden Yükselmeye Başladı!

Geçtiğimiz aylarda düşüşe geçen kripto paralar bugün itibariyle eskisi gibi yükselmeye başladı. BTC ve ETH’nin yükselişi devam edebilir.

Kripto paralar geçtiğimiz haftalarda sert bir düşüş yaşamış ve düştüğü yerde çakılıp kalmıştı. Ancak bugün büyük bir artış yaşandı. Kripto para piyasasının kapitalizasyonu 60 milyar dolar artarak 1,06 trilyon dolara yükseldi. Bu artıştan sonra özellikle BTC ve ETH’de ciddi artışlar yaşandı.

Bitcoin fiyatı bir haftada yüzde 20, Ethereum ise neredeyse yüzde 50 arttı. Kripto piyasası büyümeye çalışıyor. Ancak Fed bunu önleyebilir. Dünyanın en büyük 10 kripto para biriminde bir gün için Cardano en büyük artışa sahip oldu. Bu paradaki büyüme neredeyse yüzde 10 seviyesinde. Bitcoin ve Dogecoin, her ikisi de yaklaşık yüzde 6,5 kazançla takip ediyor.

Bitcoin haftalık yüzde 20, Dogecoin ise yüzde 17 artış gösterdi. Ancak Ethereum bir hafta içinde neredeyse yüzde 50 artış yaşadı diyebiliriz.

Ama bu yükseliş  ne kadar sürecek? Önümüzdeki hafta, 26-27 Temmuz’da, ana oranı 75 baz puan artırma kararının verileceği FRS toplantısı yapılacak. Bu, kripto para piyasasının tamamen ilişkili olduğu borsada bir düşüşü tehdit ediyor. Başka bir deyişle, FED toplantısı sonrasında kripto para birimlerinin değerini düşebilir.

Kripto Paralar

FED’den çıkacak olan kararın kripto para piyasasını ciddi ölçüde etkilemesinin ardından bu paralara olan güvenin sarsılacağı söyleniyor. Sert iniş ve çıkışları olan bu piyasaların geleceği hakkında konuşmak için hala erken. Bakalım ülkeler bu paraları resmi olarak tanıdıktan sonra nasıl bir gelişme olacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.