Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 20, 2022 12:54

Huawei FreeBuds Pro 2 İnceleme! Kulaklarınız Bayram Edecek

Huawei FreeBuds Pro 2 İnceleme! Kulaklarınız Bayram Edecek

Son dönemde incelediğimiz en iyi bluetooth kulaklık Huawei FreeBuds Pro 2 inceleme videosu ile karşınızdayız. Böyle bir performans; YOK.

Google ile yaşadığı sorunlardan sonra Huawei, yoluna farklı şekillerde devam etmesini bildi. 5G’yi bilemiyoruz ama dünya 6G’ye geçiş yapacaksa; göreceksiniz Huawei’nin önünden geçmek zorunda kalacak. Zira Çinli üretici zaten 5G ağlarında büyük bir teknolojiye hakimdi ama gelen bilgilere göre de 6G konusunda Huawei büyük bir teknolojik atılım gerçekleştirmek üzere. Huawei, telefon pazarında küçülmeye giderken özellikle tüketici elektroniği tarafında hiç olmadığı kadar güçlü bir noktaya geldi. Bugün de bu ürünlerin en kalitelilerinden birisi olan Huawei FreeBuds Pro 2 inceleme videosu ile kafalardaki tüm soru işaretlerini gidermek istiyoruz.

Bu noktada şunun da altını çizelim istiyoruz. Ürün bugün itibariyle sepette 300 TL indirim ve Huawei Free Band 4 (Amber Gündoğumu + 1TL) hediyesi ile birlikte 3.499 TL‘den satışa sunuldu. Bu ürün size pahalı geliyor ve aynı kalitede daha uygun fiyatlı bir ürün almak isterseniz; video içinde de ufak bir incelemesini yaptığımız Huawei FreeBuds SE modeline de göz atabilirsiniz.

Huawei FreeBuds Pro 2 Özellikleri ile Başka Bir Seviyede

Öncelikle tamamen kullanıcı deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Her gün kullandığımız Huawei FreeBuds Pro 2 modelinin ses kalitesini yazarak anlatmak pek olası değil. Zira Huawei bu noktada Triple Adaptive EQ adını verdiği yeni nesil ekolayzır desteği ve Devialet ile geliştirilen 11mm dörtlü mıknatıslı dinamik sürücü ile yüksek çözünürlüklü çiftli ses sistemi sayesinde bu kulaklıkta ses deneyimini başka bir noktaya taşıyor. Bununla birlikte bir önceki nesil kulaklıkta olmayan LDAC ve L2HC kodekleri sayesinde hem Huawei hem de diğer Android cihazlarda 999kbps (hiRes) ses deneyimi bizlere sunuluyor.

Bu kulaklığın en önemli özelliklerinden birisi ise oldukça verimli çalışan ANC yani Aktif Gürültü Engelleme sistemi. Bu noktada 4 farklı aktif gürültü engelleme sisteminden birini tercih edebiliyoruz. Genel, Ultra Mod, Rahat Mod ve Uçuş Modu seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte bizim denemekten ciddi keyif aldığımız ve kullanırken de şaşırdığımız Farkındalık Modu diye bir seçenek var. Bunu seçtiğiniz zaman etrafınızdaki sesleri duymanız sağlanıyor. Özellikle araç kullanırken bu modu ciddi anlamda seveceksiniz. Zira dış sesler kulaklığın üzerindeki mikrofonlardan süzülüp verildiği için kulaklarınızdan duyduğunuzda bile daha iyi bir ses sizlere sunuluyor. Aktif gürültü engelleme sistemi öylesine iyi çalışıyor ki; taktığınız anda sanki uzay boşluğunda gibi hissedebiliyorsunuz. Bundan dolayı da bu modu; sadece kapalı alanlarda kullanmanızı öneriyoruz.

Huawei FreeBuds Pro 2 Tasarımı ile de Öne Çıkıyor

Ürünü uzun süre kullandık ve kullanmaya da devam ediyoruz. Özellikle spor yaparken kulağımızdan çıkma eğilimi göstermeyen bir ürüne ihtiyacımız vardı ve Huawei FreeBuds Pro 2 bu ihtiyacı fazlası ile karşılıyor. Genel yapısı sayesinde spor sırasında kulaklık uygun yere takılmamış olsa bile her zaman yüksek ve istikrarlı bir ses bizlere sunuluyor. Bunu defalarca test ettik. Farklı kulak kanalları için tutarlı ses kalitesi üzerine de tasarımını geliştiren Huawei bu noktada gerçekten mükemmel bir ürün tasarımı bizlere sunuyor. Huawei FreeBuds Pro 2 inceleme videosunda tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Bir bluetooth kulaklık alıyorsanız bunun en önemli alım kriteri ses performansı ise bir diğer en önemli özelliği ise pil performansı oluyor. Yaptığımız inceleme videosu içinde Hem FreeBuds Pro SE modelinin hem de FreeBuds Pro 2 modellerinin gerçek kullanım pil testlerini bulabileceksiniz. Bu tarz testleri sadece bizim yayınlarımızda bulabileceğinizin de altını çizmek gerekiyor. Umarız başka yayınlar da bizden “feyz” alır ve pil testlerini basın bültenlerinden okumak yerine bu şekilde gerçek dünyada test edebilir.

Bu ürünle ilgili bir diğer detay ise düşük gecikme süresi. Bu özellik öyle bir noktaya gelmiş ki; video izlerken ya da oyun oynarken gelen sesler sanki bir kablolu kulaklık kullanıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu konuda teknolojinin geldiği noktayı ancak test ettiğinizde anlayabilirsiniz. Bundan dolayı bu kulaklık ile özellikle oyun oynamak mükemmel bir deneyim sağlıyor. Bunun da altını çizelim.

Huawei FreeBuds Pro 2 inceleme videosu

Açıkçası lafı yine biraz fazla uzatmış olabiliriz ama ürün ile ilgili tüm bilgileri de sizlerle paylaşmak istedik. Zira neye para verdiğinizi tam olarak görmeniz bizim için en önemli video kriterlerinden birisi. Şimdi gelin birlikte hazırladığımız Huawei FreeBuds Pro 2 inceleme videosunu birlikte izleyelim. Yorumlarınızı bekliyoruz…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.