Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 20, 2022 11:52

Galaxy Z Serisi Şarj Adaptörü ile Gelebilir

Galaxy Z Serisi Şarj Adaptörü ile Gelebilir

Samsung’un yeni katlanabilir Galaxy Z serisi için güzel haber geldi. Bu seride şarj adaptörü kutu içeriğinde yer alacak. İşte detaylar.

Apple’ın iPhone 12 ile başlatmış olduğu şarj adaptörünü kutu içeriğinden çıkarma furyası Samsung tarafından çok eleştirilmiş hatta dalga bile geçilmişti. Ancak Güney Koreli firma çok geçmeden Apple gibi şarj adaptörlerini kutu içeriğinden kaldırmaya başlamıştı. Tükürdüğünü yalayan Samsung geri adım atacak gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre; Galaxy Z Fold4 ve Flip4 katlanabilir telefonlar, son bilgilere göre kutuda şarj cihazlarıyla birlikte gönderilecek.

Ancak bu sadece Samsung’un yerel yasalara uymak zorunda kalacağı Brezilya pazarı için geçerli olacak gibi görünüyor. Küresel pazarda durumun nasıl olacağı henüz belli değil. Muhtemelen dünya çapında yine kutu içeriğinde şarj adaptörü yer almayacak. Güney Koreli firma bu politikaya kısa bir süreliğine değil uzun vadeli bir yatırım olarak bakıyor.

Yeni katlanır amiral gemileri 10 Ağustos’ta tanıtılacak. Söylentilere göre dağıtım ise 27 Ağustos’ta başlayacak. Snapdragon 8 Gen 1 yonga setlerinden beslenmesi beklenen bu canavarların 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri ile donatılacağı söyleniyor. Fiyat açısından Samsung’un ne yapacağı bilinmiyor.

Samsung Galaxy Z Flip 4

Samsung Galaxy Z Flip 4

Küresel çaptaki krizler ve enflasyondan dolayı katlanabilir telefonların fiyatlarını bu seviyede tutmak zor. Bu yüzden 100 ila 150 dolar arasında bir fiyat artışı bekleniyor. Türkiye’de ise artık katlanabilir telefon dediğimizde 40.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.