Gündem Temmuz 20, 2022 11:22

Elon Musk ve Twitter Savaşı Kızışıyor: Mahkeme Tarihi Belirlendi!

Elon Musk ve Twitter Savaşı Kızışıyor: Mahkeme Tarihi Belirlendi!

Elon Musk ve Twitter davasının tarihi artık belli oldu. Taraflar arasında olay kızışmaya başladı. İşte davanın tüm detayları.

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk, Twitter’ı satın alma gelişmesiyle karşımıza çıkmıştı. Musk’ın Twitter’ı satın alması herkes tarafından kesin olarak görülmüştü. Ancak Musk, ani kararıyla Twitter’ı satın almaktan vazgeçti. Şimdi ise Musk, satın alma işlemini iptal etmek ve cezalarla karşılaşmamak için Twitter’a karşı dava açıyor. Gelin Elon Musk ve Twitter davasının detaylarına göz atalım.

Elon Musk ve Twitter Mahkemesinin Tarihi Belirlendi

Twitter’ı satın almasıyla gündeme çıkan Elon Musk, satın alma kararından aniden vazgeçmişti. Şimdi ise Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmadan ayrılmak için Twitter’a dava açıyor. Ön duruşmanın ilk celsesi geçtiğimiz günde gerçekleştirildi. Twitter, asıl duruşmanın eylül ayında yapılmasını talep etti.

Ancak Elon Musk’ın avukatları, davanın zorlayıcı ve karışık olduğu için mahkemenin eylül ayında yapılmamasını talep etti. Eylül ayını oldukça erken gören avukatlar, duruşmanın 2023’ün şubat ayına ertelenmesi talebinde bulundu. Bu taleplere rağmen mahkeme, asıl ve ilk duruşmanın ekim ayında başlayacağına karar verdi.

Delaware eyaletinin Chancery mahkemesinde yapılan bu ön duruşmada karar Twitter’ın lehine oldu. Elon Musk, Twitter’ı satın almaktan vazgeçmesinin nedeni olarak spam hesapları ve yarattığı sorunları öne sürdü. Bu sebepten dolayı Musk, satın alma anlaşmasını feshetti.

Bu karmaşık davanın nasıl sonuçlanacağını önümüzde yapılacak olan duruşmalarda göreceğiz. Twitter ve Elon Musk arasındaki bu büyük hukuk savaşının gelişmeleri için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.