Mobil Temmuz 20, 2022 10:53

ASUS Zenfone 9 Kışkırtıcı Tasarımıyla Karşımızda

ASUS Zenfone 9 Kışkırtıcı Tasarımıyla Karşımızda

Teknoloji devinin uzun zamandır beklenen akıllı telefonu ASUS Zenfone 9, resmi görselleriyle karşımızda. İşte tüm detaylar.

Dünya genelinde ünlü olan ASUS, Zenfone 8 akıllı telefon serisiyle akıllı telefon dünyasının yoğun ilgisini görmüştü. Şimdi ise şirket, serinin devamı olan ASUS Zenfone 9 üzerinde yoğun çalışmalara başladı. Yakında piyasaya sürülecek olan akıllı telefon, resmi görselleriyle gündeme çıktı. Gelin detaylara göz atalım.

ASUS Zenfone 9 Premium Bir Telefon Olacak

ASUS, Zenfone 8 serisini geçtiğimiz yılda piyasaya sürmüştü. Zenfone 9 serisi de uzun süredir bekleniyordu. Ünlü bir sızıntıcının paylaştığı yeni fotoğraflar, yaklaşan Zenfone 9 serisinin nasıl görüneceğine dair ışık tutuyor.

ASUS Zenfone 9

Akıllı telefonun arka kısmından başlarsak karşımıza yükseltilmiş ve parlak kamera paneli çıkıyor. Büyük olan iki lensin sağ kısmında bir LED flaş gözlere çarpıyor. Görüntüler akıllı telefonun birincil kamerasının 50 Megapiksel çözünürlüğünde ve gimbal OIS destekli olacağını doğruluyor. Böylece akıllı telefon, fotoğrafçılık ve video konusunda oldukça iddialı olacak.

Akıllı telefonun ön kısmına geçersek karşımıza delikli bir ekran çıkıyor. Ekrandaki kalın üst ve alt çerçeveler de göze çarpıyor. Zenfone 9, selefinden farklı olarak düz kenarlara sahip olacak. Akıllı telefon sağ kısmında iki fiziksel düğme içerecek. Alt kısmında ise 3.5mm ses jakı ve USB Type-C bağlantı noktasını görüyoruz.

ASUS Zenfone 9

 

120Hz ekran yenileme hızı, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti, 4.300 mAh kapasiteli çift hücreli pil ve daha fazlasını içerecek olan Zenfone 9, 28 Temmuz’da piyasaya sürülecek. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.