Android Temmuz 19, 2022 13:53

WhatsApp Durum Yeni Özelliğe Kavuşuyor!

WhatsApp Durum Yeni Özelliğe Kavuşuyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp durum güncellemeleri için yeni özelliğini test etmeye başladı. İşte WhatsApp’ın son yeniliği.

Sızıntıları ile ünlü WABeta bu yılın başlarında,, kullanıcıların durum güncellemelerine emoji kullanarak yanıt vermelerini sağlayacak durum güncellemelerine hızlı yanıt verme adlı yeni bir WhatsApp özelliği keşfetmişti. Ancak bu test kısa sürmüş ve rafa kaldırılmıştı Bugün ise WhatsApp durum güncellemeleri için bu özelliğin tekrardan test edilmeye başlandığı ortaya çıktı.

Android için WhatsApp 2.22.16.10 sürümünde WhatsApp’ın durum güncellemesindeki bu özelliği tekrardan kullanıma sunduğu açıkça görünüyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerine yanıt vermek için kullanabilecekleri sekiz emoji (😍😂😮🥲🙏👏🎉💯) eklemeyi planlıyor. Bir durum güncellemesine yanıt verdikten sonra, emoji alıcıya gönderilecek ve konuşmanın içinde bir durum yanıtı olarak görünecek.

WhatsApp Durum

WhatsApp Durumlara Yeni Tepkiler Ekleniyor

WhatsApp, ayrıca geçen hafta Microsoft Store’da yayınlanan Windows masaüstü uygulaması beta sürümü için güncellenmiş bir galeri görünümü sunmaya hazırlanıyor. Kullanımı oldukça kolay olan yeni galeri görünümü kullanıcıların işini kolaylaştıracak. Birkaç beta testçisi, uygulamanın daha hızlı çalıştığını ve kullanılan etiketlerin genellikle masaüstü istemcisi ile telefon uygulaması arasında senkronize edildiğini doğruladı. Microsoft Store’dan en yeni WhatsApp beta sürümünü indiren kullanıcılar, yenilenen galeri görünümüne erişebilecek.

Ayrıca WhatsApp kullanıcıları artık herhangi bir emojiyi tepki olarak kullanabiliyor ve şirketin durum güncellemeleri ve diğer özellikler için sesli notlar üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bakalım WhatsApp’ın bu yeni özellikleri ne zaman kullanıma sunulacak? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.