Mobil Temmuz 19, 2022 21:20

Netflix Ücretli Şifre Paylaşımı İle Sinekten Yağ Çıkaracak

Netflix ücretli şifre paylaşımı uygulamasına başlıyor. Tabağı sünnetleyip, dibini sıyıracak gibi duruyor. İşte pilot ülkeler...
Netflix Ücretli Şifre Paylaşımı İle Sinekten Yağ Çıkaracak

Netflix, yaptığı fahiş zamlarla ciddi anlamda eleştiri toplarken ücretli şifre paylaşımı uygulamasına geçiş sürecini hızlandırdı. Artık aynı evde yaşamayan Netflix kullanıcıları için ücretli şifre paylaşım dönemi başlayacak. Dünyanın en büyük internet TV’si olan Netflix’in bu uygulaması birkaç ülkede denenmeye başladı.

Mart ayında Netflix, belirli ülkelerde “ekstra üye ekle” adlı bir özelliği test etti. Birlikte yaşamadıkları kişiler için alt hesaplar ekleyen üyelerden ek ücret talep etmeye başladı. Farklı evlerde yaşayan kullanıcılar 2.99 ABD doları ödemek durumunda olacaklar. Tek üyelik için en fazla üç ev eklenebilecek.

Servis, seyahat ettiğiniz zamanlar için bir istisna yapacaktır. Kullanıcılar, hizmeti evlerinin dışında tabletlerinde, dizüstü bilgisayarlarında veya cep telefonlarında kullanabilirler. Netflix yetkilileri bu uygulama için bir basın açıklamasında, “Günümüzde haneler arasında yaygın hesap paylaşımı, uzun vadeli yatırım yapma ve hizmetimizi iyileştirme yeteneğimizi baltalıyor” şeklinde konuştular. Hizmet şu anda Arjantin, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala ve Honduras’ta etkin. Yakın dönemde tüm dünyada bu uygulamaya geçilmesi bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.