Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 19, 2022 15:55

Infinix INBook X1 Neo Tanıtıldı! Öğrenci Dostu

Infinix INBook X1 Neo Tanıtıldı! Öğrenci Dostu

Ünlü akıllı telefon üreticisi Infinix, INBook X1 Neo dizüstü bilgisayarıyla karşımızda. Dizüstü bilgisayar giriş seviyesini hareketlendirdi.

Daha çok akıllı telefonlarıyla tanıdığımız Infinix markası, bu defa piyasaya sürdüğü üçüncü dizüstü bilgisayar modeliyle karşımızda. Kayıtlara Infinix INBook X1 Neo ismiyle geçen bu dizüstü bilgisayar, uygun fiyat etiketiyle öğrencilere yönelik bir laptop olarak tanıtıldı. Gelin özelliklerine ve fiyatına göz atalım.

Infinix INBook X1 Neo Özellikleri ve Fiyatı

Dizüstü bilgisayarın ekranından başlarsak karşımıza 14 inç büyüklüğünde ve FHD çözünürlükte bir ekran çıkıyor. 300 nit tepe parlaklık sunan ekranı, giriş seviyesine göre güçlü bir ekran donanımı sunuyor. Dizüstü bilgisayarın gövdesi de alüminyum alaşımlı metal malzemeden oluşuyor. Böylece 1.24 kg ağırlığıyla hafif bir bilgisayar olmayı başıyor. Arkadan aydınlatmalı klavye, HD web kamerası ve çfit stereo hoparlör diğer özellikler arasında.

Dizüstü bilgisayar gücünü Intel’in N5100 dört çekirdekli işlemcisinden alıyor. Celeron işlemcilerin güncel modellerinden olan N5100, giriş seviyesinde günlük kullanım için gereken gücü sağlayabiliyor. Sistem 8GB RAM ve 256GB NVMe PCI 3.0 SSD depolama ile destekleniyor. Dizüstü bilgisayar tam şarjla bir güne kadar dayanıklılık sağlayabiliyor. 45W hızlı şarj desteği de mevcut.

Windows 11 üzerinde çalışan INBook X1, USB-A, USB-C, HDMI, 3.5mm ses jakı ve SD kart desteği sunuyor. Dizüstü bilgisayar tüm bu özellikleriyle 21 Temmuz’da 250$ fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.