Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 19, 2022 16:52

Huawei MatePad Pro için Tarih Verildi

Huawei MatePad Pro için Tarih Verildi

Huawei’nin iPad Pro rakibi yeni tableti Huawei MatePad Pro için tarih açıklandı. Bu tablet firmanın göz bebeği olacak gibi görünüyor.

Çinli teknoloji devi Huawei, HarmonyOS 3’ü ve diğer bazı yeni ürünleri duyurmak için dün Çin’de bir etkinlik düzenleyeceğini açıklamıştı. Bugün ise firmanın HarmonyOS 3’ün yanında Huawei MatePad Pro modelini de tanıtacağı açıklandı. Amiral gemisi segmentinde yer alacak olan bu tablet sunacağı özellikler ile Apple’ın iPad Pro’sunu tahtından edecek gibi görünüyor.

Tablet için yayınlanan ekran görüntüsünde Mate telefon serisinde yer alan kamera kurulumunun kullanıcacağı açıkça görünüyor. HarmonyOS 3.0 ile kutusundan çıkacak olan bu tablette muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine yer verilecek. 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri ile gelmesini beklediğimiz bu modelde 40W hızlı şarj desteği de yer alacak.

27 Temmuz 2022 tarihinde HarmonyOS 3.0 ile aynı anda tanıtılacak olan bu tabletin fiyat açısından biraz yüksek olacağı ortada. AMOLED panel ile gelmesini beklediğimiz bu model Huawei’nin amiral gemisi tableti konumunda bulunacak. Tasarımsal açıdan oldukça şık görünecek olan bu model Türkiye pazarına da gelecek.

Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro

GMS yerine HMS ile gelecek olan bu tabletin sunacağı özellikler şimdilik tam olarak bilinmiyor. Daha fazla detay 27 Temmuz’daki etkinlikte resmi olarak yayınlanacaktır. Etkinlik düzenlendiğinde en güncel ve en yeni bilgileri TeknoBurada.Net olarak sizlere aktaracağımızın altını çizelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.