Samsung Temmuz 19, 2022 17:56

Galaxy Enhance-X ile Fotoğraf Düzenlemede Yeni Dönem

Galaxy Enhance-X ile Fotoğraf Düzenlemede Yeni Dönem

Samsung, bugün yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme uygulaması Galaxy Enhance-X ile karşımıza çıktı. Peki, bu uygulama ne sunuyor?

Samsung yeni uygulamalar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Güney Korel teknoloji devi şimdi de Galaxy Enhance-X adını verdiği uygulamayı yayınladı. Bu uygulama, fotoğraflarınızı yapay zeka kullanarak geliştirmenizi sağlayan yeni bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama ile tek tıkla fotoğraflarınızı daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

Samsung, profesyonel fotoğrafçılar için Expert RAW uygulamasına da sahipti. Samsung’un tek eksiği bu fotoğrafları düzenlemeye yarayacak uygulamaydı. O da bugün resmi olarak indirime sunuldu. Uygulamadaki AI destekli algoritmalar, fotoğrafları keskinleştirmeye, yansımaları ortadan kaldırmaya, bulanıklığı gidermeye veya portre görünümü için biraz eklemeye, kasvetli çekimleri aydınlatmaya, HDR’yi taklit etmeye ve bir güzellik modunu üst üste bindirmeye yardımcı oluyor. Bu, düşük çözünürlüklü bir görüntüyü öncekinden iki veya üç kat daha büyük hale getirebilen AI yükseltici için de geçerli.

Televizyon veya telefonun bir ekranın fotoğrafını çekerken ortaya çıkan hare efektini de bu uygulama ile ortadan kaldırabiliyorsunuz. Efektin yoğunluğunu kontrol etmenizi sağlayan başka seçenekler de var ve önceki ve sonraki durumları karşılaştıran bir kayan pencere var. Bir fotoğrafı geliştirmek için Galaxy Enhancer-X uygulamasını kullandığınızda hem orijinal hem de geliştirilmiş fotoğraflar galeriye JPEG formatında kaydediyor.

Galaxy Enhance-X

Samsung’un fotoğraf düzenleme uygulaması, Android 10 veya üzerini çalıştıran Galaxy telefonlarla çalışıyor. Uygulama, One UI 2.5, 3.0, 4.0 ve 4.5 çalıştıran Galaxy A, M ve F serisi telefonların yanı sıra amiral gemisi Galaxy Note, Galaxy S ve Galaxy Z serisi telefonlarda da kullanılabiliyor. Uygulamayı Galaxy Store’dan indirebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.