Akıllı Telefon Temmuz 18, 2022 9:23

Samsung Galaxy S23 Ultra Kamera Sızıntısı Bekleyenleri Sevindirecek

Samsung Galaxy S23 Ultra Kamera Sızıntısı Bekleyenleri Sevindirecek

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Samsung Galaxy S23 Ultra 200 megapiksel çözünürlüğünde bir sensöre sahip olacak.

Mobil dünyasının 200 megapiksel kameraya sahip ilk telefonu çok yakında tanıtılacak. Motorola markası taşıyacak bu telefon Samsung’un 200 megapiksellik ISOCELL- HP1 sensörüyle geliyor. Xiaomi’nin de yine 2022 yılı bitmeden 200 megapiksel kameralı bir telefon duyuracağı konuşuluyor. Hatta bu telefon ülkemizde de satışa sunulacak Xiaomi 12T Pro olabilir. Gelelim Samsung Galaxy 23 Ultra hakkında aktarılan son dakika bilgisine.

Samsung Galaxy S23 Ultra 200MP Kameraya Sahip Olacak

Mobil dünyasında güvenilir bir kaynak olarak gösterilen ve Samsung’a yakınlığıyla bilinen Ice Universe adlı hesap, Galaxy S23 Ultra için çarpıcı bir gelişmeyi aktardı. Kaynağın aktardıklarına göre Galaxy S23 Ultra’da 200 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alacak. Fakat telefonun sahip olacağı 200 megapiksellik sensör henüz tanıtılmadı.

Samsung’un halihazırda 200 megapiksel çözünürlüğünde ISOCELL HP1 ve HP3 sensörleri mevcut. HP3, orta segment telefonlar için geliştirilirken, HP 1’in ise Motorola ve Xiaomi telefonlarda kullanılması planlanıyor. Aslında kaynak S23 Ultra’da yer alacak 200 megapiksellik kameranın HP1 olmadığını zaten doğruluyor.

Samsung, üç nesildir Galaxy S serisinin tepe modellerinde 108 megapiksel çözünürlüğünde kameralar kullanılıyor. Üç yıl sonra Galaxy S23 Ultra’da 200 megapiksele geçiş yapılacak. Telefondaki diğer üç sensör tipinin aynı kalması bekleniyor. Yani 200 megapiksel kameraya periskop, telefoto ve ultra geniş açılı kameralar eşlik edecek.

 

Samsung Galaxy Z Flip 4 Resmi Görüntüler Eşliğinde Karşınızda!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.