Motorola Temmuz 18, 2022 19:33

MYUI 4.0 Motorola Telefonları Coşturacak

MYUI 4.0 Motorola Telefonları Coşturacak

Motorola yeni arayüz güncellemesi olan MYUI 4.0 ile karşımıza çıktı. Bu arayüz kişiselleştirme konusundaki yenilikleri ile dikkat çekiyor.

Android telefon sektöründe uzun bir süredir orta segmentte faaliyet gösteren Motorola, son dönemde yaptığı atılımlar ile amiral gemisi segmentinde rakiplerine göz dağı vermeyi başarmıştı. Firma bu süreçte cihazlarını yazılımsal olarak da destekleyerek büyük beğeni toplamıştı. Motorola bugün ise MYUI 4.0 arayüz güncellemesini duyurdu. Kişiselleştirme konusunda bir dizi yenilik ile gelen bu arayüze gelin yakında göz atalım.

MYUI 4.0 güncellemesi kullanıcının tercihlerine göre özelleştirilebilen simgeler, renk tonu, simge şekli, yazı tipi boyutu, sesler, düzen ve sistem temaları dahil olmak üzere birçok özelleştirilebilir özellikler ile geliyor. Firmanın CEO’su Chen Jin MYUI 4.0’ın çok yakında sunulması gereken Moto X30 Pro akıllı telefon ile piyasaya çıkacağını da belirtti. Amiral gemisi segmentte yer alacak olan bu telefon arayüz ile coşacak diyebiliriz.

Moto X30 Pro’dan bahsetmek gerekirse telefonun Samsung’un en yeni ISOCELL HP1 200MP görüntü sensörüne sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca Moto X30 Pro’da 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto kamera da bulunacak. Telefonda 144 Hz tazelemeli OLED ekranın ve 125W hızlı şarj desteğinin de yer alması bekleniyor.

MYUI 4.0

MYUI 4.0

Motorola’nın mobil bölümünün sahibi olan Lenovo, Moto X30 Pro’nun mobil fotoğrafçılığın amiral gemisi olacağını ve rahat bir sıcaklığı korurken en yüksek performansı sunacağını da ekliyor. Fotoğraf yeteneklerine gelince, telefon klasik portre odak uzunlukları olan 35 mm, 50 mm ve 85 mm’ye de destek verecek. Bu telefonun DxOMark puanını merakla bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.