Akıllı Telefon Temmuz 18, 2022 8:18

Huawei Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 X Karşınızda!

Huawei Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 X Karşınızda!

Son sızıntıya bakılırsa Huawei Mate 50 üç modelden oluşacak. Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 X aynı görsel içerisinde yan yana ortaya çıktı.

Huawei Mate 50 serisi beklediğimizden daha fazla modelle temsil edilebilir. Önceki raporlar seride Mate 50 ve Mate 50 Pro’nun yer alacağını gösterdi. Daha sonra Çinli kaynaklar seride orta segment Mate 50 SE’nin de olacağını aktardı. Yeni bir gelişmeye bakılırsa seride bir de Mate 50 X’i de göreceğiz. Ağustos ya da eylül ayında tanıtılması beklenen telefon seride Mate 50, Mate 50 X, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS şeklinde dört modelin yer alacağını bildirilen raporlar da yok değil.

Huawei Mate 50 Serisi Karşınızda!

Neyse isimlendirme ve model sayısı konusunda çelişkili bilgiler gelmeye devam ederken, seride yer alacak üç model bir görselde karşımıza çıktı. Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 X modellerinden söz ediyoruz.

Mate 50 ve Mate 50 Pro aynı ekran ebatlarında olacak. Mate 50 X modelinde daha büyük bir ekran bizleri karşılayacak. Bu durumda Mate 50’nin Snapdragon 778G işlemcisiyle birlikte serinin başlangıç modeli olması ihtimali yüksek görünüyor.

Huawei, Mate serisinde daha önce sadece Mate 20 X adlı bir model duyurdu. Bu telefonda 7.2 inç büyüklüğünde devasa bir ekran yer aldı. Parmak izi tarayıcısı seriden farklı olarak arka bölüme konumlandırılan telefon ses performansıyla uzun süre konuşuldu.

Mate 50 serisinin en çok kamera performansıyla konuşulacağını söyleyebiliriz. Tüm kamera yeteneklerini XMAGE markası altında toplayan Huawei, böylece Leica’ya bir alternatif oluşturmak istiyor. HarmonyOS 3.0 ile çıkış yapacak telefonlarda Mate 50 dışında diğer modellerde Snapdragon 8 Gen 1 4G’nin yer alması bekleniyor.

Huawei Mate 50 Pro’nun Çentikli Konsept Görüntüleri Yayınlandı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.