Akıllı Telefon Temmuz 18, 2022 11:18

Huawei Katlanabilir Telefon Segmentinde Rakiplerini Geride Bıraktı

Huawei Katlanabilir Telefon Segmentinde Rakiplerini Geride Bıraktı

Huawei katlanabilir telefon segmentinde ülkesi Çin’de Samsung başta olmak üzere diğer rakiplerini geçmeyi başardı. İşte rekabette son durum.

Huawei katlanabilir akıllı telefon pazarında yerini sağlamlaştırdı. Küresel pazarda Samsung’un ardından ikinci sırada yer alan Huawei, ülkesi Çin söz konusu olduğunda diğer tüm rakiplerini geride bırakarak lider üretici konumunda.

Counterpoint tarafından yayınlanan bir rapora göre ocak-mayıs döneminde Çin’de satılan katlanabilir telefon sayısı 670 bin adeti buldu. Bu yıllık yüzde 391 büyüme anlamına geliyor. Şu andaki ilerlemeyi referans alarak katlanabilir akıllı telefon pazarlığının bu yılın sonuna kadar yüzde 225’lik bir artışa ulaşacağı tahmin ediliyor. Satış sayısı beklentisi ise 2.7 milyon adet katlanabilir telefon.

Huawei Katlanabilir Telefon Kategorisinde Lider

Counterpoint tarafından yayınlanan yeni bir rapora ocak-mayıs ayları arasında Çin’de satılan katlanabilir akıllı telefon pazar payını ortaya koyuyor. Beş aylık dönemde Huawei liderliğini sürdürdüğü gözleniyor. Mayıs ayı sonu itibariyle Çin’de katlanabilir telefonlar pazarının yarısından fazlası Huawei’in elinde.

Samsung’un ocak ayında yüzde 25 olan pazar payı mayıs ayına kadar kademeli olarak düşüş yaşadı. Mayıs sonuna gelindiğinde Samsung pazar payının yüzde 15’e kadar gerilediği görülüyor. Listenin devamında Vivo, OPPO, Honor ve Xiaomi markaları sıralanıyor. Samsung ve Huawei dışındaki diğer markalar katlanabilir akıllı telefon pazarında henüz tek bir modelle temsil ediliyor.

OPPO’nun Find N2 modelini, Xiaomi’ninde Mix Fold 2’yi bu yılın sonuna kadar duyurması bekleniyor. Yine Samsung da ağustos ayında duyuracağı Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 ile birlikte bir çıkış yakalayabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.