Temmuz 18, 2022 16:56

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 Çok Az Satacak

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 Çok Az Satacak

Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtacağı Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin çok az satacağı ortaya çıktı. Peki, bu neden böyle olacak?

Güney Koreli Samsung’un Ağustos ayında Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 katlanabilir telefonlarını tanıtması bekleniyor. Bu iki modelin 15 milyon adet satacağı söyleniyor. Ancak ET News’ten gelen yeni raporlara göre 2023’te tanıtılacak olan Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modelleri bu kadar satmayacak.

ET News, endüstri kaynaklarından Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in bu yılın Kasım ayında sunulması gereken Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti temelinde inşa edileceğini öğrendi.  Samsung Galaxy Z Fold 5, 50MP ISOCELL GN3 görüntü sensörü ve 12MP ön kamera ile üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Galaxy Z Flip 5’in kamera ile ilgili detayları henüz bilinmiyor.

Samsung, 2023’ün ikinci yarısında 10 milyondan fazla Z Fold 5 ve Z Flip 5 satmayı planlıyor. Ancak satışlar eşit dağılmayacak. Raporlara göre; 8 milyon Z Flip 5 ve 2 milyon Z Fold 5 satılacak. Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’e gelince, Samsung’un toplam 15 milyon adet satış elde etmeyi umduğu varsayılıyor. ET News, yeni neslin satışlarının neden düşmesi gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Samsung, bir sonraki Unpacked etkinliği için henüz bir tarih vermedi. Ancak gelen son sızıntılar bu etkinliğin 10 Ağustos’ta gerçekleşeceğini gösteriyor. Etkinlikte Galaxy Z Fold 4, Z Flip 4 ve Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro yer alacak. Bu cihazların 26 Ağustos’ta ise satışa çıkması bekleniyor. Türkiye pazarına da gelecek olan yeni katlanabilirler fiyat açısından maalesef ki ülkemizde kur ve vergilerden dolayı çok yüksek olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.