Samsung Temmuz 18, 2022 12:54

Galaxy S21 Ses Sorunu Yaşıyor! Kalite Düştü!

Galaxy S21 Ses Sorunu Yaşıyor! Kalite Düştü!

Samsung’un geçtiğimiz yılın amiral gemisi modeli Galaxy S21 ses sorunu ile gündeme geldi. Kalite ciddi şekilde düştü. İşte detaylar.

Samsung’un geçtiğimiz yıl satışa sunduğu amiral gemisi modeli Galaxy S21 ses sorunu yaşamaya başladı. Güncelleme sonrası yaşanan bu sorun birçok kişiyi etkiliyor. Samsung cephesinden henüz açıklama gelmese de bu sorunun yakın zamanda çözülmesi bekleniyor. Çünkü bu sorun direkt olarak telefonun kullanımını etkiliyor.

SamMobile’a göre, birçok kullanıcı Galaxy S21’de sesli aramalarda ses kalitesinin büyük ölçüde bozulduğundan şikayet etmeye başladı. Yaşanan bu s orunlar, Galaxy S21’in Haziran 2022 güvenlik güncellemesini almasından sonra başladı. Donanım yazılımı sürüm numarası G991USQU5CVF1 olan bu güncellemeden sonra sesli aramalarda ciddi ölçüde kalite sorunu var. Bu sorunun şimdilik hangi ülkelerde ve operatörlerde yaşandığı bilinmiyor.

Güney Koreli firmanın güncelleme ile telefonu bozması ilk değil. Bu konuda kötü bir şöhrete sahip olan Samsung cihazlarında bir şeyi düzeltilerken genellikle bir şeyi bozuyor. Ancak bu bir sonraki güncelleme ile düzeltiliyor. Şu an S21 sahipleri yeni güncelleme bekliyor. Bu sorunun çözülmesi için henüz bir yöntem maalesef ki yok. Kullanıcıların bir bölümü aramalarda kulaklık kullanarak veya farklı platformlar üzerinden sesli arama yaparak bu sorunun üstesinden geldiğini belirtiyor.

Galaxy S21 Ses Sorunu

Galaxy S21 Ses Sorunu Yaşıyor

Türkiye’de bu sorunun olup olmadığı bilinmiyor. Eğer son güncellemeden sonra arama ses kalitesinin düştüğünü düşünüyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.