Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 18, 2022 18:38

Apple M2 Pro ve M2 Max Yongalı MacBook’lar Geliyor

Apple M2 Pro ve M2 Max Yongalı MacBook’lar Geliyor

Apple’ın performans canavarı Apple M2 Pro ve M2 Max yonga setine sahip yeni MacBook Pro modellerinin geleceği tarih belli oldu.

Apple’ın Apple M2 MacBook Pro ve MacBook Air’i piyasaya sürdükten sonra 2022 ve 2023 arasında yeni Mac piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple’a yakınlığı ile bilinen Bloomberg’den Mark Gurman; firmanın Apple M2 Pro ve M2 Max destekli MacBook Pro’yu bu sonbaharda tanıtacağını açıkladı.

Gurman ayrıca; 14 inç ve 16 inç modellerin, geçen yıldan itibaren M1 Pro ve M1 Max yongalarının güncellenmiş sürümleri olan M2 Pro ve M2 Max işlemcilerini alma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Apple bu cihazı yeni tasarım, ekstra bağlantı noktaları, bir MagSafe şarj cihazı, daha iyi bir ekran ve gelişmiş bir web kamerası ile güncelleyecek. Gurman’a göre, daha güçlü M2 CPU’lara sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar zaten geliştirme aşamasında.

Ayrıca Gurman’a göre, M2 Pro ve M2 Max Mac’ler, diğer şeylerin yanı sıra video düzenleme ve kodlama gibi daha zorlu faaliyetleri gerçekleştirmesi gereken profesyoneller için harika olabilecek grafik tarafına odaklanacak.

Apple M2 Pro

Apple M2 Pro’nun özellikleri nasıl olacak?

M1 yongası ayrıca, geliştirilmiş 4K video kodlama ve kod çözme performansı ve daha hızlı LP5 belleği için uyumluluk gibi M1 ailesinin üst düzey CPU’larına özel bazı özelliklere sahipti. Karşılaştırma sonuçlarına göre MacBook Pro’daki M2 yongası, tek çekirdekli işlemleri M1 yongasına göre yüzde 11,56, çok çekirdekli işlemleri ise yüzde 19,46 daha hızlı gerçekleştiriyor. Pro ve Max modellerinde bu farkın iyice açılmasını bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.