Sosyal Medya Temmuz 17, 2022 18:58

Türkiye’nin Favori Emojileri Açıklandı!

Türkiye’nin Favori Emojileri Açıklandı!

Dünya Emoji Günü için Meta’dan açıklama geldi. Meta, Türkiye’nin favori emojileri ile karşımıza çıktı. Bakalım en çok hangisini kullanıyoruz?

Emojilerin hayatımızda büyük bir yet tutmasından sonra Dünya Emoji Günüadı altında bir gün belirlenmişti. Bu özel günde en çok kullanılan emojiler paylaşılıyordu. Bugün ise Meta, Türkiye’nin favori emojileri ile karşımıza çıkıt. Meta Dünya Emoji Günü’nünde, Türkiye’de Facebook gönderilerinde ve Instagram biyografilerinde en çok kullanılan emojilerini açıkladı.

Türkiye genelinde son üç ayda oluşturulan Facebook gönderilerine bakıldığında Türkiye genelinde en çok kullanılan yeni emojiler kahkahaya boğulan emoji, gözetleyen surat emojisi ve kalp eller emojisi oldu. Instagram profillerinde en çok kullanılan spor ile ilgili emojiler ise futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, boks eldivenleri ve yüzen insan emojisi oldu.

Facebook gönderilerinde ve yorumlarında kullanılan yiyecek içecek emojileri arasında ilk sırada yer alan doğumgünü pastası emojisini ise sıcak içecek ve çikolata emojileri yer alıyor. Ülkecek sevgi yumağı bir emoji seçimimiz olduğu bu sayede ortaya çıktı diyebiliriz. Hüzün hayatımızda hiç yokmuş gibi sosyal medyada süreki gülen ve sevgi dolu emojileri kullanmaya devam ediyoruz.

Sosyal medyanın bir nebze kullanım amacı da bu aslında. İnsanlar hayatın stresinden kaçıp, sosyal medyada morallerini yükseltiyor. Genellikle komik paylaşımların yapıldığı bu mecralarda haliyle gülücük odaklı emojilerin kullanılması da çok normal diyebiliriz. Peki, siz en çok hangi emojiyi kullanıyorsunuz?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.