iPhone Temmuz 16, 2022 17:33

iPhone 13’e Olan ilgi iPhone 14 için Umut Verici

iPhone 13’e Olan ilgi iPhone 14 için Umut Verici

Apple’ın iPhone 13 ile yakaladığı başarı dikkat çekiyor. iPhone 14 serisi bu ilgi sayesinde beklenenden de fazla satabilir. İşte detaylar.

Apple hiçbir büyük yenilik sunmamasına rağmen iPhone 13 serisi ile başarılı bir satış grafiği yakalamayı başardı. Satış rakamlarını analiz edenler bu başarının iPhone 14 serisi ile devam edeceğini gösteriyor. Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, dağıtımcılar, perakendeciler ve hatta yeni telefonların piyasaya çıkmasını dört gözle bekleyen kullanıcılar da dahil olmak üzere Çinli kanalların yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi hakkında iyimser olduğunu doğruladı.

Ming-Chi Kuo, konu ile ilgili olarak iPhone 14 serisine olan talebin iPhone 13 serisine olan talebi aşmasını bekliyorlar ifadelerini kullandı. Ming-Chi Kuo, bunun, Huawei’nin 5G telefon pazarından çıktıktan sonra Apple’ın Çin’deki üst düzey telefon segmentine hakim olmaya başlamasından kaynaklanabileceğine inanıyor. Amerika’nın Huawei’ye neden yaptırım uyguladığı da bu sayede ortaya çıktı diyebiliriz. Apple büyüsün diye Huawei’nin önünü kestiler.

Huawei, Amerika’nın yaptırımları nedeniyle pazar payını maalesef ki kaybetmeye başladığında, analistler Samsung, Xiaomi, Vivo, Oppo ve diğer Çinli akıllı telefon üreticilerinin bundan faydalanabileceğini tahmin etmişti. Ancak asıl bu durumdan fayalananın Apple olduğu ortaya çıktı. Huawei’nin tüketici işi başkanı Yu Chengdong, şirketin telefon satışlarının düştüğünü söyledi. Devam eden ABD yaptırımları ve malzeme eksikliği nedeniyle Huawei, yeni 5G akıllı telefonları piyasaya süremiyor. Ayrıca Amerika’nın saçma yaptırımları olmasaydı Huawei ve Apple’ın dünyadaki ana cep telefonu üreticileri olacağını belirtti.

iPhone 14

iPhone 14’ün çok fazla satması bekleniyor

Apple’ın tedarikçilere iPhone 14 serisinin ilk satışlarının iPhone 13 serisinin satışlarını geride bırakacağını söylediği söyleniyor. Aynı zamanda, iPhone 13’e olan talep düşmüyor. Bu yılın Temmuz ayında, iPhone 13 serisinin sevkiyatları, geçen yılın aynı döneminde iPhone 12’nin sevkiyatlarından yüzde 33 daha yüksek görünüyor. Bu ivmeyi Apple’ın yeni serisi ile de göstermesi bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.