Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 15, 2022 12:55

Xiaomi Oyuncu TV’si Xiaomi TV ES Pro ile Karşımızda!

Xiaomi Oyuncu TV’si Xiaomi TV ES Pro ile Karşımızda!

Xiaomi yeni ürünler ile ürün gamını çeşitlendiriyor. Şimdi de oyuncular için geliştirilen Xiaomi TV ES Pro tanıtıldı ve satışa sunuldu.

Çinli teknoloji devi Xiaomi bu yılın başında 86 inç büyüklüğünde Xiaomi TV ES Pro TV modelini piyasaya sürmüştü. Ancak yüksek fiyatından dolayı bu TV herkese hitap edememişti. Firma şiimdi ise TV’nin 55, 65 ve 75 inç ekranlı daha uygun fiyatlı sürümleri satışa sunduğunu açıkladı. 55 inç model için 485 dolar, 65 inç model için 635 dolar ve 75 inç model için 1035 dolar talep ediliyor.

TV ES Pro, DCI-P3 renk gamının yüzde 94’ünü kapsayan 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip. Ekran, 100 seviye arka aydınlatma, 4096 seviye karartma ve 1000 cd/ m2 tepe parlaklık sunuyor . TV ayrıca ortam ışığını otomatik olarak algılayan ve ekran parlaklığını buna göre ayarlayan bir ortam ışığı sensörüne de sahip.

Oyuncuların gözdesi olacak olan TV ES Pro, 120Hz yenileme hızını, MEMC hareket bulanıklığı telafi teknolojisini ve 1 milyar rengi de destekliyor. TV, bir HDMI 2.1 ile donatılıyor. Bu sayede; PS5 ve Xbox Series X’te yer alan  değişken yenileme hızı VRR’yi, otomatik düşük gecikmeli ALLM’yi destekler. TV, 4 ms’lik ultra düşük gecikme süresi sağlayan AMD FreeSync Premium sertifikasına da sahip.

Xiaomi TV ES Pro

Xiaomi TV ES Pro

Xiaomi TV ES Pro TV’ler, Dolby ses desteği ile toplam 12,5 W güce sahip iki yerleşik güçlü hoparlöre sahip. Smart TV, 3 GB RAM ve 32 GB depolama ile geliyor. Ayrıca kalbinde dört çekirdekli Cortex-A73 tabanlı yonga setine sahip. MIUI TV arayüzü ile çalışan bu model,Xiao Ai akıllı ses kontrolünün yanı sıra Android, iOS, Windows ve Mac’ten görüntü yayınını destekliyor. TV, iki HDMI 2.0 bağlantı noktası, iki USB bağlantı noktası, AV girişi, S / PDIF, anten ve ethernet girişine de sahip.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.