iPhone Temmuz 15, 2022 13:51

iPhone 14 Kılıfları Ortaya Çıktı!

iPhone 14 Kılıfları Ortaya Çıktı!

Apple’ın Eylül’de tanıtacağı iPhone 14 serisi sızdı. Çin’de iPhone 14’ün kılıfları satışa sunulmaya başlandı. Kameralar çok büyük olacak.

Cupertinolu Apple, Eylül ayında karşımıza iPhone 14 serisi ile çıkacak. Daha telefonlar tanıtılmadan bu zamana kadar birçok sızıntı ortaya çıktı. Sızıntılara göre bu yıl ana, Max, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model tanıtılacak. Cihazların daha çıkmasına 2 aydan fazla süre varken bugün Çin’den çok ilginç bir sızıntı geldi. Çin’de iPhone 14’ün kılıfları şimdiden satışa sunulmuş durumda.

Sızdırılan bilgilere göre ana ve Max modelde ikili kamera kurulumu yer alacak. Bu kameralar yine iPhone 13’teki gibi çapraz konumlandırılacak. Pro ve Pro Max modellerinde ise daha büyük lensler kullanılacak gibi görünüyor. Çünkü kılıflardaki kamera boşluğu neredeyse telefonun yarısından fazla bir bölümü kaplıyor diyebiliriz.

Yenilik konusunda Android dünyasını 2-3 yıl geriden takip eden Apple, bu yılda da kendini rölantiye alacak gibi görünüyor. Yenilik sunma konusunda son yıllarda kullanıcılarını üzeren Cupertino merkezli firma, yine aynı tasarımı kullanacak. Kamera tarafında sadece Pro serisinde 48 Megapiksel çözünürlüğünde arka kamera göreceğiz. Ana ve Max modellere iPhone 12 sahiplerinin geçmesi için bile en ufak bir neden olmayacak.

iPhone 14

120 Hz ekran yine saçma bir şekilde Pro serisine özel olacak. Artık giriş seviyesi Android telefonlarda bile 90 Hz ekran görüyoruz. Apple’ın 2022 yılında 20.000 TL’ye sattığı telefonlarda 60 Hz ekranın yer alması kabul edilemez bir durum…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.