iPhone Temmuz 15, 2022 11:18

iPhone 12 Fiyatı Dibi Görmeye Başladı

iPhone 12 Fiyatı Dibi Görmeye Başladı

Savaşta olan Rusya’da iPhone 12 fiyatı düşmeye başladı. Komşu ülkede yapılan bu indirimin Türkiye’ye yansıyıp yansımayacağı merak ediliyor.

Fiyat konusunda Premium segmentte hitap ettiği için yüksekten gezen Apple’ın indirim haberleri ile gündeme gelmesi oldukça sevindirici. Bugün savaşta olan Rusya’da ilginç bir indirim yapıldı. iPhone 12 fiyatı 80.000 rubleden bir anda 49.999 rubleye düştü. Neredeyse fiyatı yarı yarıya düşen telefon şu sıralar Rusya’da 15.000 TL’ye satılıyor diyebiliriz. Ancak Rusya’da asgari ücretin 14.000 ruble olduğunu belirtelim. Yani neredeyse 5 aylık asgari ücret fiyatına iPhone 12 satın alınabiliyor.

Apple, Rusya’ya hala ürün gönderimi yapmıyor ve resmi olarak satışlarını durdurmuş durumda. Bu yüzden stok sorunları ülkede hala yaşanıyor. Ancak bu yaptırımların uzun sürmeyeceği ve yıl sonuna doğru Rusya’ya ambargo uygulayan firmaların teker teker geri döneceği söyleniyor.

iPhone 12 fiyatı

iPhone 12 fiyatı

Apple Rusya’nın bu indirimlerinden sonra gözler Türkiye’ye çevrilmiş durumda. Şu an iPhone 12’nin başlangıç fiyatı ülkemizde resmi olarak 18.999 TL seviyesinde. Apple Türkiye’nin indirim yapması ve bu fiyatı 15.000 TL bandına kadar çekmesi gerekiyor. iPhone 14’ün çıkışı ile bu fiyatlar dediğimiz seviyelere gelebilir. Ancak Eylül ayında daha uzun bir süre var. Kurlardaki bu yükseliş devam ederse 18.999 TL’yi bile mumla arayabiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.