Instagram Temmuz 15, 2022 14:51

Instagram Yeni Özelliklerini Kullanıma Sundu! Instagram Ücretli Oluyor!

Instagram Yeni Özelliklerini Kullanıma Sundu! Instagram Ücretli Oluyor!

Instagram’dan yeni özellikler gelmeye tam gaz devam ediyor. Instagram şimdi de içerik oluşturucularına yeni bağlantı özelliğini duyurdu.

Instagram, bu yılın başlarında içerik oluşturucular için yeni özellikler sunarak TikTok’a rakip olmaya başlamıştı. Bugün ise sosyal medya devi bu deneyimi genişletmek için daha fazla özellik ile karşımıza çıktı. Instagram CEO’su Adam Mosseri’ye göre platform, içerik oluşturucuların geçimini sağlayabilecekleri en iyi çevrimiçi yer olmak istiyor.

Yalnızca abonelerin görebileceği yayın gönderilerini yayınlama seçeneği, en önemli yeni özellik olarak karşımıza çıkıyor. Önceden, içerik oluşturucular bunu hikayelerle yapabiliyordu. Ancak şimdi ücretli takipçilerine kısıtlı olarak gönderilerine erişim izni verebiliyor. Aboneler, içerik oluşturucu profillerindeki yeni abone ana sayfasında yalnızca kendilerine erişilebilen fotoğrafları ve makaraları filtreleyebilir.

Olimpik jimnastikçi Jordan Chiles ve astrolog Aliza Kelly de dahil olmak üzere yalnızca 10 içerik üreticisi, Ocak ayında test etmeye başladığında bu özelliğe erişebildi. Yalnızca abone hikayeleri, abone rozetleri ve yalnızca aboneye özel canlı yayınlar beta sürümü sırasında denendi. Firmaya göre Instagram Abonelikleri, içerik oluşturucuların benzersiz içerik ve deneyimler sunarak en sadık hayranlarıyla olan ilişkilerini para kazanmalarını ve güçlendirmelerini de sağlayacak. ABD’deki on binlerce içerik oluşturucu, hizmetin Ocak ayındaki alfa testi lansmanından sonra artık Instagram Aboneliklerine erişebiliyor.

Abone Sohbetleri

Bu özellik doğrudan bir içerik oluşturucunun gelen kutusundan veya hikayesinden başlatılabilen Messenger’ın abone sohbetleri, içerik oluşturucuların sağlıklı bir denge kurmalarına ve aboneleriyle ne zaman ve nasıl konuşacaklarına karar vermelerine yardımcı olur. Ek olarak, abone konuşmaları 30 kullanıcıya kadar çıkabilir ve yazarların abonelerle hemen iletişim kurmasına ve onları bir araya getirmesine olanak tanıyor.

Instagram

Özel Gönderiler ve Makaralar

Sanatçıların profillerinde görünen içerik, topluluğu korumak ve yeni üyeler çekmek için oldukça önemlidir. Abonelerin tartışmaya katılabilmeleri ve onlar için oluşturduğunuz içeriği tekrar ziyaret edebilmeleri için Instagram, gönderi veya makara olarak özel içerikleri kullanıma sundu.

Profildeki özel sekme

Aboneliklerle ilgili her şey, özel içerik, yalnızca abonelerin hayatlarını koruma, özel yayın makaleleri ve makaraları paylaşma dahil olmak üzere bir kullanıcının profilindeki özel sekme altında yer alıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.