Akıllı Telefon Temmuz 15, 2022 8:22

Asus Zenfone 9’un Başlıca Özellikleri Netleşiyor!

Asus Zenfone 9’un Başlıca Özellikleri Netleşiyor!

Asus Zenfone 9 ete kemiğe bürünmeye başladı. Kompakt amiral gemisi telefonda IP68 sertifikası ve 3.5mm kulaklık girişi de olacak.

Son dönemin en çok konuşulan telefonlarından biri olan Asus Zenfone 9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Zenfone 9 kompakt boyutlarda olmasına rağmen diğer birçok amiral gemisi telefondan daha işlevsel olacak. IP68 sertifikası, stereo hoparlörler ve 3.5 mm kulaklık girişi telefonun öne çıkan bazı özellikler olacak.

Asus Zenfone 9 Başlıca Özellikleri

Zenfone 9 “148 x 68,5 x 8,9 mm” ebatlarında. Bu boyutlar Galaxy S22 ile kıyaslandığında (146 x 70,6 x 7,6 mm) Zenfone 9 daha iyi değerlendirilebilir. Zenfone 9 daha kalın bir yapıda olacak, bunun nedeni ise 4300 mAh kapasiteli daha büyük bir pil barındırması. Kaynağa göre bu pil 33 watt hızlı şarj desteği içerecek. Günümüz için pek de etkileyici olmayan bir şarj hızı, fakat Samsung’un pek çok modeli ve iPhone’lardan hızlı görünüyor.

Asus Zenfone 9’ın arkasında 50 megapiksel çözünürlüğünde iki kamera yer alacak. Bu kameralardan biri ultra geniş açılı olacak. 5.9 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip OLED ekran telefonun öne çıkan bir diğer özelliği olacak.

Zenfone 9’ın işlemci biriminde Snapdragon 8+ Gen 1 olacak. 12 megapiksel ön kamera, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve üç bellek seçeneği telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacak. Son olarak Zenfone 9’un 28 Temmuz tarihinde tanıtılacağını hatırlatalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.