Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 14, 2022 12:55

Qualcomm Akıllı Saatleri Şahlandıracak!

Qualcomm Akıllı Saatleri Şahlandıracak!

Qualcomm şimdi de akıllı saatler için yeni teknolojilerini duyurmaya hazırlanıyor. Akıllı saatler bu yonga ile şaha kalkacak.

Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1’i duyurmasından sonra firmanın bir sonraki hamlesi merak ediliyordu. Bugün gelen bilgilere göre Qualcomm bu süreçte odağını giyilebilir teknolojilere verecek. Qualcomm’un Snapdragon Twitter hesabında, “yakında gelecek” yeni nesil giyilebilir cihazlar için yonga seti geliştirdiğini gösteren bir paylaşım yapıldı.

Geçtiğimiz yıllarda duyurulan Snapdragon Wear 4100+, 12 nm süreci üzerine inşa edilmişti. Bu yonga seti sensör girişi ve ses gibi daha fazla arka plan görevini yerine getirmeye yardımcı olmak için yeni bir yardımcı işlemci içeriyordu. Bu yonga seti selefi olan, Snapdragon Wear 3100’e kıyasla performans ve pil iyileştirmelerine sahipti.

Bir sonraki Snapdragon Wear Platformunun ne tür iyileştirmelere sahip olacağını merakla bekliyoruz. Samsung’un Exynos W920 (5nm) yonga seti üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Bu yüzden Qualcomm’un yeni Snapdragon Wear işlemcisi de muhtemelen 5nm üretim süreci ile üretilecek. Bu sayede daha yüksek performans ve daha iyi güç tüketimi sağlanacak.

Şimdilik Qualcomm’un yeni Snapdragon Wear işlemcisi hakkında başka bir bilgi bulunmuyor. Bu yongayı hangi akıllı saat üreticilerinin kullanacağını da kestirmek güç. Bakalım yonga seti devi akıllı saat sektöründe devrim niteliğinde bir yonga seti üretebilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.