OPPO Temmuz 14, 2022 9:54

OPPO Vergi Kaçakçılığı Soruşturması ile Karşı Karşıya

OPPO Vergi Kaçakçılığı Soruşturması ile Karşı Karşıya

Hindistan’dan ilginç iddialar gelmeye başladı. Vivo’dan sonra şimdi de OPPO vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor. Peki, bu iddialar doğru mu?

Hindistan’da sular kaynamaya başladı. Çinli teknoloji üreticilerine bugün bir soruşturma daha başlatıldı. Vivo’dan sonra şimdi de OPPO vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor. Hindistan Gelir İstihbaratı Müdürlüğü (DRI), “Guangdong Oppo Mobile Telecommunications Corporation Ltd”nin bir yan kuruluşu olan OPPO Hindistan’ı incelemeye aldı. DRI, OPPO’nun vergi ödemediğini iddia ediliyor.

OPPO, üretim hattının Hindistan’a taşınması için hükümetle yakın ilişkiler içerisindeydi. Bundan ötürü OPPO’nun vergi ödememesinin söz konusu olmadığını düşünüyoruz.

OPPO Vergi Kaçakçılığı ile Suçlanıyor

Aktarılan bilgilere göre; DRI, soruşturma süreci sırasında OPPO Hindistan’ın işyerinde ve kilit yönetici çalışanlarının konutlarında arama yaptı. Bu arama; OPPO tarafından ülkeye getirilen belirli malların tasvirinde yanlış beyanı kanıtlayan raporlarının elde edilmesi ​​sonuçlandı. İcra Müdürlüğü, kara para aklama iddiaları nedeniyle Vivo Hindistan’ın banka hesaplarını dondurmuştu. Buna benzer bir durumun OPPO için yaşanıp yaşanmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan OPPO Hindistan sözcüsü; “Oppo Hindistan, DRI’dan alınan SCN’yi inceliyor. Belgelerimizi sunarak bu iddialara yanıt vereceğiz ve ilgili devlet daireleriyle daha fazla çalışacağız. OPPO Hindistan sorumlu bir şirkettir ve ihtiyatlı kurumsal yönetim çerçevesine inanır. Oppo Hindistan, yasa kapsamında sağlanan her türlü çözüm yolu da dahil olmak üzere, bu konuda gerekli olabilecek uygun adımları atacaktır.” ifadelerini kullandı.

OPPO Find X5 Pro+

OPPO Find X5 Pro+

Bu tip soruşturmaların farklı firmalar için de zaman zaman yapıldığına şahit olduk. Bir dönem Apple’ın İrlanda’ya vergi ödememek için farkı girişimleri olmuş ve soruşturma başlatılmıştı. Vergi konusunda ülkeler zaman zaman buna benzer soruşturmalar başlatabiliyor. Ancak çoğu sonuçlandırılmıyor ve firma bu süreçte kendini temize çıkarıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.