Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 14, 2022 9:55

Netflix ve Microsoft, Reklamlı Üyelik İçin İş Birliği Duyurdu

Netflix ve Microsoft, Reklamlı Üyelik İçin İş Birliği Duyurdu

Netflix ve Microsoft, uygun fiyatlı abonelik için kolları sıvadı. Microsoft, Netflix’in global reklam ortağı olacak. İşte detaylar…

Dünyanın dev iki şirketi Netflix ve Microsoft yeni bir ortaklık duyurdu. 2022’nin ilk çeyreğinde 200 bin abone kaybetmesi Netflix’in reklam destekli bir abonelik üzerinde çalışmasına neden oldu. Netflix çok geçmeden reklamlı aboneliğin duyurusunu yaptı, fakat çıkış tarihi ve ücretlendirme konusunda detaylar paylaşmadı. Beklentiler yılın sonuna doğru bu üyeliğin başlatılması yönünde.

Netflix ve Microsoft Güçlerini Birleştirdi

Netflix, Microsoft’la küresel bir reklamcılık teknolojisi ve satış ortaklığı duyurdu. Bu ortaklığın bir parçası olarak Microsoft, Netflix’in ilk reklam destekli abonelik hizmetinin geliştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca Microsoft, reklam vermek isteyen pazarlamacıların Netflix izleyicilerine ve premium bağlantılı TV envanterine erişebilecek.

Bu ortaklığın oluşmasıyla birlikte Netflix’te yayınlanan tüm reklamlar yalnızca Microsoft platformu üzerinden sunulacak. Microsoft bu ortaklığın bir sonucu olarak zaman içinde hem teknolojide hem de satışta yenilik yapma esnekliği ve müşteriler için güçlü gizlilik korumaları sağlayacak.

Konuya ilişkin yetkililerden şu açıklamalar geldi:

“Netflix ile Microsoft için büyük bir gün. Netflix’in müşterilerine daha fazla seçenek sunmasına yardımcı olurken, pazarlamacılar ve iş ortaklarından oluşan ekosistemimize yeni bir premium değer sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Microsoft Web Deneyimleri Başkanı Mikhail Parakhin

“Nisan ayında mevcut reklamsız temel, standart ve premium planlarımıza ek olarak tüketiciler için daha düşük fiyatlı, reklam destekli yeni bir abonelik planı sunacağımızı duyurduk. Bugün, global reklamcılık teknolojimiz ve satış ortağımız olarak Microsoft’u seçtiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Netflix COO’su Greg Peters

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.