Apple Temmuz 14, 2022 20:48

iPhone 14 Üretimi Başladı! iPhone 13’ün Pabucu Dama Atılacak!

iPhone 14 Üretimi Başladı! iPhone 13’ün Pabucu Dama Atılacak!

Gelene bilgilere göre iPhone 14 üretimi başlamış durumda. Önümüzdeki ay seri üretime de girecek olan bu seri iPhone 13’ü üzecek.

Apple’ın Eylül ayında karşımıza yeni iPhone serisi ile çıkması bekleniyor. Bu yıl yine dört farklı model tanıtacak olan Apple, şimdiden üretime başlamış durumda. Kürsel telefon pazarının başı enflasyon, çip krizi ve enerji krizi ile dertte olduğu için iPhone 14 üretimi erkene çekilmiş durumda. Gelen raporlara göre iPhone 14’ün üretiminin belirli bir bölümü yapılıyor.

Apple’ın beklentileri Wall Street analistlerinin beklentileriyle uyuşuyor. Analistler; büyük ekonomiler resesyona girerse Apple’ın iPhone satışlarının bir bütün olarak telefon endüstrisinden daha iyi performans gösterebileceğine inanıyor. Apple, üst düzey telefon pazarına odaklanıyor. Analistler, gıda ve yakıt gibi temel mallardaki enflasyonun Apple’ın nispeten varlıklı kullanıcı tabanı üzerinde daha az etkisi olacağına inanıyor. Genel telefon talebindeki kötü gidişat belirtilerine rağmen, iPhone satışları Temmuz ayında artmaya devam ediyor.

iPhone 14 Üretimi

Mevcut piyasa trendine bakıldığında, şirketin arzı muhtemelen önümüzdeki ay düşecek. Fabrikalardan biri, iPhone 13’ün üçte birini üretmeye odaklanacak. Sonrasında ise bu üretim hattı iPhone 14’e kaydırılacak. Ayrıca Apple, sevkiyatlar açısından iPhone 13’ün oldukça iyi performans gösterdiğini belirtiyor.

iPhone 14’lerde bu yıl bir fiyat artışı göreceğiz. Bu fiyat artışı 100 dolar civarında olacak. iPhone 14 Pro modellerinin bu zamdan sonra 1.100 dolardan başlaması bekleniyor. Türkiye fiyatları ise maalesef ki daha da artacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.