Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 14, 2022 16:56

Intel Arc A750 Limited Edition Görüntülendi

Intel Arc A750 Limited Edition Görüntülendi

Mavi çip devinin yüksek performanslı ekran kartı modeli Intel Arc A750 Limited Edition , gerçek görseliyle sızdırıldı. İşte detaylar.

Mavi çip devinin Intel Arc ekran kartı serisi, AMD ve NVIDIA’ya rakip olacak şekilde geliştirilmişti. Yüksek performansı hedefleyen bu ekran kartı serisinin amiral gemisi modellerinden Intel Arc A750 Limited Edition versiyonu ile sızdırıldı. Grafik kartına ilk bakış atılmış oldu.

Intel Arc A750 Limited Edition Karşımızda

Henüz Çin dışında piyasaya sürülmeyen Intel Arc serisi ekran kartları uzun zamandır bekleniyor. Intel Arc A380, GUNNIR isimli bir şirket tarafından piyasaya sürülmüştü. RX 6400 ve GTX 1650 gibi ekran kartlarına yakın bir performans sunan bu ekran kartı, sektör tarafından takdir edilmişti.

Şimdi ise daha yüksek performanslı olan Intel Arc A750 Limited Edition ekran kartı karşımızda. Gerçek dünya görseliyle sızdırılan ekran kartı, Intel’in bir referans modelini gözler önüne seriyor. Intel Arc A750 Limit Edition, ACM-G11 isimli bir grafik işlemcisini bünyesinde barındıracak.

Intel Arc A750 Limited Edition

Bu grafik işlemcisi, 384 işlem birimini, 12GB GDDR6 VRAM’ı, 192-bit veri yolu arayüzünü sunacak. A750 LE’nin 200W değerinde bir güç tüketimine sahip olacağı bildirildi. Ancak bu güç tüketiminin 300W’a da çıkabileceği de söyleniyor. Ekran kartı bünyesinde üç adet DP girişi ve bir adet HDMI girişi taşıyacak.

Intel’in Arc serisi ekran kartlarının sürücü optimizasyonları, stok ve tedarik gibi konular çözüldükten sonra dünya genelinde piyasaya sürüleceği biliniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.