Android Temmuz 14, 2022 18:22

Huawei Mate 50e Serinin Sürpriz Modeli Olacak!

Huawei Mate 50e Serinin Sürpriz Modeli Olacak!

Yeni bir rapora göre Huawei Mate 50 serisinde üç model olacak. Serinin sürpriz modeli orta segment Huawei Mate 50e olacak.

Huawei Mate 50 cephesinde sular ısınmaya başladı. Şu ana kadarki sızıntılar seride Mate 50 ve Mate 50 Pro şeklinde iki modelin yer alacağı yönündeydi. Çinli bir kaynak seride Huawei Mate 50e modelinin olacağını da bildiriyor. Orta üst segmntte konumlandırılacak telefonun detaylarına göz atalım.

Huawei Mate 50e İddialı Bir Orta Segement Telefon Olacak

Çinli iTHome sitesine göre Mate 50e’ye Qualcomm’un Snapdragon 778G işlemcisi güç verecek. Telefon tabii ki 5G desteği olmadan piyasaya sürülecek. Son olarak Huawei’in Nova 10 serisinde aynı işlemcinin kullanıldığını hatırlatalım.

Huawei daha önce amiral gemisi telefonlarda “e” takısı olan modeller duyurdu. Bu telefonlar serinin diğer üyelerine kıyasla daha düşük teknik özellikler sergiliyor. Mate 50e muhtemelen seriyle aynı görünüme sahip olup kamera, işlemci ve hızlı şarj gibi özelliklerde kesinti yiyecek.

Huawei Mate 50 serisinin ağustos ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Telefonlar, 27 Temmuz’da tanıtılması beklenen HarmonyOS 3.0 platformu tarafından desteklenecek. Seride özellikle Huawei Mate 50 Pro’nun neler sergileyeceği merak konusu. P50 Pro’ya göre daha büyük bir sensöre sahip olacak telefon Snapdragon 8 Gen 1 4G işlemcisinden güç alacak. Huawei’in ayrıca bu telefonun 5G ağları destekleyen Kirin 9000S işlemcili bir versiyonu daha hazırladığı bildiriliyor.

Huawei Mate Xs 2 Ön İnceleme! Bebeleri Pistten Alalım

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.