Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 14, 2022 13:50

Galaxy Z Flip 4 Sertifikasını Aldı! Yakında Geliyor!

Galaxy Z Flip 4 Sertifikasını Aldı! Yakında Geliyor!

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 4 sertifikasını aldı. Bu telefonun yakında tanıtılıp satışa sunulması bekleniyor.

Katlanabilir telefon işinde başarılara imza atan ve açık ara lider isim olan Samsung, şu sıralar gözünü yeni modellere dikmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Z Fold4’ün FCC veri tabanında ortaya çıkmasından sadece birkaç gün sonra, şimdi de Galaxy Z Flip 4 modelinden sızıntılar gelmeye başladı.

Model numarası SM-F721U olan Galaxy Z Flip4, aldığı sertifikaya göre Wi-Fi 802.11a/n/ac/ax, 5G (hem 6GHz altı hem de mmWave) ve kablosuz şarjı destekleyecek. Söylentiye göre; Galaxy Z Flip4, öncekinden 400 mAh daha büyük 3.700 mAh pile sahip olacak. Ayrıca selefinin yavaş 15W hızlı şarjı yerine bu modelde 25W şarj desteği yer alacak.

Samsung’un yeni canavarında Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1’in kullanılması bekleniyor. 8 GB RAM ile gelecek olan bu modelde 5.78 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli AMOLED ekran yer alacak. Ön tarafta ise bildirimler için 2.1 inç büyüklüğünde 60 Hz tazelemeli AMOLED ekranın bulunması bekleniyor.

Galaxy Z Flip 4

Önümüzdeki ay resmi olarak tanıtılması beklenen bu telefon ile birlikte bir de Galaxy Watch 5 serisi tanıtılacak. Fiyat açısından Samsung’un katlanabilir telefonlarını Fold 4 için 2.000 dolar ve Flip 4 için ise 1.500 dolar şeklinde konumlandırması bekleniyor. Katlanabilir telefonların fiyatları düşecek derken üst üste yaşanan krizler maalesef ki bu beklentileri suya düşürdü..

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.