Android Temmuz 14, 2022 8:50

Android 13 Final Beta Sürümü Yayınlandı

Android 13 Final Beta Sürümü Yayınlandı

Google sona yaklaştı. Bugün Android 13 Final Beta güncellemesi Pixel modelleri için yayınlandı. Nihai sürümün yayınlanması yakındır.

Google’ın yeni gözbebeği Android 13 için geri sayım başladı. Bugün teknoloji devi yeni sürümün son betası olan Android 13 Final Beta ile karşımıza çıktı. OTA üzerinden yayınlanan bu beta güncellemesi, geliştiricilerin uygulamalarını Android 13.0 sistemine uyacak şekilde hazırlayabilmeleri için gelen değişikliklerin ön izlemesini sunmasını sağlıyor.

Bu en son güncellemeyle, çok fazla önemli değişiklik yok. Ancak yine de bu güncelleme ile sistem performansı ve stabilitesi iyileştiriliyor. Bundan önceki Beta sürümü ile yeni Bluetooth LE Audio standardı desteği, uygulama simgelerini özelleştirmek için daha fazla seçenek, bir uygulamanın hangi görüntülere erişebileceğini sınırlamak için yeni bir fotoğraf seçici ve bildirimleri azaltmak için yeni bir izin eklenmişti. Bu özellikler yeni Beta’da daha stabil çalışıyor.

Android 13, büyük ekranlı cihazlar için iyileştirmeler içeren küçük bir güncelleme olan Android 12L’ye eklenen tablet geliştirmelerinin tamamına da sahip. Şimdilik sadece Google Pixel modellerine gelen bu güncelleme Google’ın nihai sürüm için gün saydığını gösteriyor. Muhtemelen Ekim ayında tanıtılacak olan Google Pixel 7 Pro’dan çok daha önce Android 13’ün nihai sürümünü görebileceğiz.

Android Geliştirici İlişkileri Direktörü Maru Ahues Bouza; “Android 13’ün resmi sürümüne sadece birkaç hafta kaldı. Android’in bir sonraki sürümünde son rötuşları yaparken, bugün size test ve geliştirmeniz için son bir güncelleme olan Beta 4’ü getiriyoruz. Uygulamalarınızın hazır olduğundan emin olmanın şimdi tam zamanı!” ifadelerini kullandı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.