Akıllı Telefon Temmuz 13, 2022 10:25

Xiaomi Güncelleme Desteği 12 Telefon İçin Sona Eriyor

Xiaomi Güncelleme Desteği 12 Telefon İçin Sona Eriyor

Yeni bir rapora göre Xiaomi güncelleme desteği on iki telefon için sonlandırılacak. Bu telefonlar sadece güvenlik güncellemeleri alacak.

Xiaomi mobil dünyasında en geniş ürün yelpazesine sahip markalar arasında yer alıyor. Şirket bir yandan yeni ürünler tanıtırken, diğer taraftan tanıtımı üzerinden en az iki yıl geçen telefonlar için desteği sonlandırıyor. Yeni bir rapora göre Xiaomi güncelleme desteği on iki cihaz için sona erecek. Yayınlanan listede Xiaomi, Redmi ve POCO modeller mevcut. Hatta bunların bazıları ülkemizde satışa sunuldu.

Çinli şirket alt bölümde sıraladığımız telefonlar için 18 Temmuz tarihi itibariyle MIUI dahili beta sürümlerini geliştirmeyi durduracak. Başka bir ifadeyle bu telefonlar için artık büyük bir Android ya da MIUI güncellemesi yayınlamayacak. Ancak telefonlar iyileştirmeler ya da hata düzeltmelerinin sağlandığı aylık güncellemeler almayı sürdürecek. Xiaomi Mi 10 amiral gemisi serisi, POCO F2 Pro gibi popüler telefonlar ne yazık ki MIUI 13.5 ya da Android 13 güncellemelerini almayacak.

Xiaomi Güncelleme Desteği Sona Eren Telefonlar

  • Mi CC9 Pro
  • Xiaomi Mi Note 10 / Xiaomi Mi Note 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10 / Xiaomi Mi 10 Pro / Xiaomi Mi 10 Lite Zoom
  • Redmi K30 / Redmi K30 Pro / Redmi K30i 5G / Redmi K30 5G
  • POCO X2
  • POCO F2 Pro

Özellikle Xiaomi Mi 10 serisi kullanıcıları bu haber sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaktır. Zira çok değil Şubat 2020’de çıkış yapan amiral gemisi telefon için büyük bir güncelleme artık yayınlanmayacak. Neyse ki üreticiler son yıllarda güncelleme döngüsünü artırdı. Xiaomi, Mi 11T serisi sonrası birçok modelde güncelleme desteğini en az üç yıla çıkardı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.