Oyun Konsolu Temmuz 13, 2022 20:50

Steam OS Ryzen 7 6800U için Optimize Edilecek

Steam OS Ryzen 7 6800U için Optimize Edilecek

Steam Deck’in işletim sistemi olan Steam OS, Ryzen 7 6800U için optimize edilecek. Bu sayede daha fazla oyun desteği sunulacak.

Valve’ın oyun sektöründe yeni bir devri başlatan konsolu Steam Deck için geliştirmeler tam gaz deva ediyor. Şimdi de Valve, AMD Ryzen 7 6800U APU için Steam OS işletim sistemini optimize etmek istiyor. Bu idda yakın zamanda satışa sunulan AMD APU’ya dayalı bir Win Max 2 dizüstü bilgisayar konsolu tanıtan GPD tarafından ortaya atıldı. Şirket, Valve’in kendisine bir teklifle yaklaştığını da belirtiyor. Yani Valve, konsolunu geliştirmek için farklı firmalar ile işbirliğine gidebilir.

Bilmeyenleriniz için Ryzen 7 6800U el konsolları son aylarda piyasaya sürülmüştü. Valve için bu APU için Steam OS’yi optimize etmek yeni oyuncuların kazanılmasına yardımcı olacak. GPD, Valve’in optimize edilmesinin altı aya kadar sürebileceğini, ancak şirketin ilgili çalışmaya uzun zaman önce başlamış olabileceğini söylüyor. Yıl sonuna doğru Steam OS’de yeni oyun konsolları görmemiz oldukça olası görünüyor.

SteamOS 3.2

SteamOS 3.2

Steam Deck’i uzun süreler destekleyecek olan Valve, işletim sistemini de geliştirerek oyunculara sürekli sorunsuz ve yepyeni deneyimler sunmaya odaklanıyor. Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan bu konsolun aldığı olumlu yorumların çok fazla olduğunu belirtelim.

Steam’deki oyunların çoğunu destekleyen Steam Deck, taşınabilir oyun deneyimini üst seviyelere taşımak için henüz hantal bir yapıda. Muhtemelen yeni model ile bu hantallıktan kurtulacak ve OLED ekran ile daha iyi bir deneyim sunacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.