Mobil Temmuz 13, 2022 15:22

LG Katlanabilir Telefon İşinde Çığır Açacakken Yalan Oldu!

LG Katlanabilir Telefon İşinde Çığır Açacakken Yalan Oldu!

Telefon işinden resmi olarak çekilen LG’nin hayata geçmemiş planı belli oldu. LG katlanabilir telefon işinde lider isimlerden olabilirdi.

LG akıllı telefon işinden geçtiğimiz yıl çekildiğini resmi olarak açıklamıştı. Bu süreçte satışta olan telefonlarına güncelleme sözü vererek müşterilerini madur etmeyen Güney Koreli firmanın, gelecek planları bugün ortaya çıktı. LG katlanabilir telefon işine gireceğini sektörden çekilmeden önce açıklamıştı. Ancak bu telefon hiçbir zaman ne gösterildi ne de satışa sunuldu. Bugün ise telefonun sektörde devrim yaratacak teknolojilere sahip olduğu ortaya çıktı.

LG‘nin bu telefonu piyasadaki diğer telefonların aksine enine kendi otomatik olarak genişleyerek büyük bir kullanım kolaylığı sağlacaktı. Hiçbir zaman çıkmayan ve çıkmayacak olan bu telefonda normalde 6.8 inç büyüklüğünde 1080 x 2428 çözünürlüğünde ekran ve açıldığında ise 7.4 inç büyüklüğünde 1600 x 2428 çözünürlüğünde ekran yer alacaktı.

Üst segmentte yer alacağı için gücünü Snapdragon 888’den alması beklenen bu telefonun yalan olması oldukça üzücü. LG şu an telefon patentlerini hala elinde bulunduruyor. Eğer patentler satılacak olursa bunları kimin alacağı merak konusu. Son yıllarda Android sektöründe LG tutunamasa da büyük işlere imza atacak gibi görünüyordu. Muhtemelen yeni teknolojilerin patentleri de LG’nin bünyesinde bulunuyor.

Aşağıdan LG’nin katlanabilir telefonun videosunu izleyebilirsiniz. Keşke bu telefon çıksaydı da LG sonra telefon sektöründen çekilseydi demekten kendimizi alıkoyamıyoruz…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.