Akıllı Telefon Temmuz 13, 2022 12:20

Huawei Mate 10 Pro EMUI 12 Güncellemesi Türkiye’de Başladı

Huawei Mate 10 Pro EMUI 12 Güncellemesi Türkiye’de Başladı

Birkaç yıl öncesinin yankı uyandıran amiral gemisi telefonlarından Huawei Mate 10 Pro için beklenen güncelleme Türkiye’de yayında.

Huawei’in yaklaşık beş yıl önce duyurduğu amiral gemisi telefonu Huawei Mate 10 Pro adeta küllerinden doğuyor. Telefon için uzun bir süreden beklenen kararlı EMUI 12 güncellemesi Türkiye’de başladı. Huawei Portal sitesinde yer alan habere göre güncelleme EMUI 12.0.0.225 yapı numarasına sahip. OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz. Güncellemenin kademeli olarak yayıldığının altını çizelim.

1 GB ila 4 GB arasında paket büyüklüğüne sahip olan EMUI 12 güncellemesi kullanıcılara yeni bir arayüz deneyimi ve çok sayıda yeni özellik getiriyor. Şimdi tüm bu yeniliklere göz atalım.

Huawei Mate 10 Pro EMUI 12 Değişiklik günlüğü

Kontrol Paneli:
Kontrol Paneli, ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak erişebileceğiniz hepsi bir arada bir çözümdür. Kontrol Paneli, aynı ekranda ses çalma, WiFi ve Bluetooth ayarlarından oluşur.

Bildirim Merkezi:
EMUI 10 ile karşılaştırıldığında, Bildirim Merkezi artık Hızlı ayarlar panelinden ayrılmıştır. Kullanıcılar artık ekranın sol üst köşesinden aşağı kaydırarak erişebileceğiniz yepyeni bir bildirim merkezine sahip.

Cihaz+:
Son olarak, “Cihaz+” hakkında konuşalım. Bu özellik, HarmonyOS 2’deki Süper Cihaz özelliğine benzer. Kullanım durumları nelerdir? Kısa bir göz atalım.
MatePad ile çoklu ekran işbirliğini etkinleştirmek için MatePad simgesine (resimde gösterildiği gibi) dokunmanız yeterlidir. Bu, tablet ekranında telefonunuzdan arama yapmanıza, mesaj göndermenize ve fotoğrafları kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Milimalist Tasarım:
EMUI 12, güzel yuvarlak köşelere sahip ve kusursuz bir görüntüleme deneyimi sağlayan yeni ve yenilikçi bir kullanıcı arayüzü tasarımıyla birlikte gelir. Ekranda mükemmel bir derinlik hissi yaratan ince ayarlı degradeler bulunurken, basit siyah, beyaz ve mavi renk formatı temiz ve zarif bir görünüm sunar.

Hareket Efektleri:
Bu EMUI yazılımı, gerçekçi yerçekimi ve mıknatıs animasyon efektlerini yansıtan yeni animasyon efektleriyle birlikte gelir. Kullanıcı arayüzüne eklenen en son animasyonlar, evrendeki gök cisimlerinin hareketini yansıtır ve genel dokunma etkileşimini daha pürüzsüz ve etkileşimli hale getirir.

Yazı Tipi:
Yeni yazılım, yalnızca kaydırıcıyı ayarlayarak yazı tipinin boyutunu ve ağırlığını ayarlamanıza olanak tanıyan kademesiz ağırlık ayarını destekler. Bu yeni özellik, kullanıcının görüntüleme deneyimini geliştirir ve daha iyi UI kontrolleri için UI etiketlerini daha görünür hale getirir.

Dağıtılmış Dosya Sistemi:
Dağıtılmış Dosya Sistemi oldukça güçlüdür ve en iyi şekilde çalışır, bu özellik sayesinde, dizüstü bilgisayarınızda başka bir disk sürücüsüne erişmek kadar kolay bir şekilde telefon belgelerinize veya fotoğraflarınıza anında erişebilirsiniz.

MeeTime:
MeeTime görüntülü görüşmeleri EMUI 10.1 ile tanıtıldı ve EMUI 11’de geliştirildi. EMUI 12 ile Huawei bir adım öne çıkıyor, bu özellik artık cihazlar arası görüntülü görüşmeleri destekliyor, telefonunuzda alınan görüntülü görüşmeleri şu şekilde sorunsuz bir şekilde Huawei Vision’a geçirebilirsiniz. MeeTime Görüntülü Arama Aktarma özelliğini kullanarak ve ihtiyacınıza göre aramayı tekrar telefonunuza kaydırın.

Performans :
Önemli bir kısma gelmenin zamanı geldi – Performans, EMUI 12, siz kaydırdıkça daha hızlı web sayfaları ve uygulamalar yükleme sağlar. Bir dahaki sefere yüklediğinizde sayfaya dönebilirsiniz.
Uzun bir kullanım süresinden sonra bile EMUI 12, başlangıçta olduğu gibi optimum performans, işlem yanıtı ve uygulama başlatmayı sağlar.

Güvenlik:
Son olarak, güvenlik. EMUI 12 daha iyi güvenlik ve gizlilik koruması ile birlikte gelir, Çoklu ekran işbirliği özelliğine bağlanırken dizüstü bilgisayarınızdan telefonunuzun kilidini açmak için şifrenizi girebilirsiniz.
Ayrıca, ekstra koruma için akıllı saatinizi telefonunuzun güvenilir bir cihazı olarak ayarlayabilirsiniz. Telefonunuz yalnızca Yüz tanıma kilidi aracılığıyla bağlandığında yanıt verir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.