Mobil Temmuz 13, 2022 14:19

Google Pixel 6 Pro Yerine Pixel 7 Pro Gönderildi! Ortalık Karıştı!

Google Pixel 6 Pro Yerine Pixel 7 Pro Gönderildi! Ortalık Karıştı!

Telefon dünyasında ilginç bir gelişme yaşandı. Google Pixel 6 Pro yerine kullanıcıya daha çıkmamış olan Pixel 7 Pro gönderildi.

Teknoloji ve internet devi, Google I/O 2022 etkinliği sırasında yaklaşmakta olan Pixel 7 serisi telefonlarını göstermişti. Ancak etkinlikten sonra Google büyük bir sessizliğe büründü. Telefonun teknik özelliklerini de açıklamayan Google’ın asıl duyuruyu Ekim ayında yapması bekleniyor. Bu süreçte ise ilginç bir gelişme yaşandı. Google Pixel 6 Pro yerine kullanıcıya daha çıkmamış olan Pixel 7 Pro gönderildi.

Twitter kullanıcısı, bir arkadaşının iki ay önce Facebook Market Place’den kullanılmış bir Pixel 6 Pro satın aldığını söyledi. Ancak satıcı ona resmi olarak yayınlanmamış bir Pixel 7 Pro gönderdi. Oldukça ilginç olan bu olayda telefonun gerçekten de Pixel 7 Pro’ya ait olduğunu gösteren kodlar da yayınlandı. Android 13 ile çalışan bu telefonun ömrü kısa sürdü.

Google olayı fark eder etmez telefonu uzaktan sildi. Yani telefon şu an kullanılmaz halde. Pixel 7 Pro prototipinin uzaktan kullanılmaz hale getirilmesinden sonra kullanıcının ne yaptığı bilinmiyor. Muhtemelen Google ile iletişime geçtikten sonra firma kişiye sıfır Pixel 6 Pro gönderecektir.

Google Pixel 6 Pro

Android telefonların uzaktan bağlantı ile izniniz dahilinde olmadan silinebilmesi akıllara güvenlik açığını getirdi. Ancak bunun bir prototip olduğunu bu yüzden uzaktan bağlantılara açık olduğunu belirtelim. Nihai sürümlerde böyle bir durum kullanıcı izin vermediği sürece söz konusu değil.

Aynı olay Apple cephesinde de var. Apple teknik servisini aradığınızda iPhone’unuza bir uyarı gönderiliyor ve bunu kabul ettiğinizde uzaktan bağlantı çalışıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.