Twitter Temmuz 12, 2022 15:23

Twitter Bahsetme Özelliğini Kullanıma Sundu!

Twitter Bahsetme Özelliğini Kullanıma Sundu!

Elon Musk’ın almaktan vazgeçtiği Twitter Bahsetme özelliğini bugün herkesin beğenisine sundu. Peki, bu özellik ne işe yarıyor? İşte detaylar.

Ünlü milyarder Elon Musk’ın satın almaktan son dakikada vazgeçtiği Twitter’dan yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Sosyal medya devi Twitter bahsetme özelliğini bugün herkesin beğenisine sundu. Twitter’daki bir konuşmadan Twitter tanıtıcınızı silmenizi sağlayan bahsetmeme özelliği, şu anda kademeli olarak tüm kullanıcılara sunuluyor. Platform, bu özelliği ilk olarak Nisan ayında belirli bir kullanıcı grubuna sundu ve artık herkes tarafından erişilebilir durumda.

Sevmediğiniz bir sohbete dahilseniz veya sadece bir konu için bildirim almak istemiyorsanız, bu aracı kullanmak isteyebilirsiniz. Bahsetme özelliği kullanıcı adınızı konudan kaldırıyor, konu uyarılarını kapatıyor ve başkalarının sizi tekrar etiketlemesini engelliyor.

App Store ve Play Store’da yer alan Twitter uygulamasını güncellendikten sonra özelliği kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Kendinizden “bahsetmemek” için bahsettiğiniz tweet’i seçtikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. Bu menüden “Bu görüşmeden ayrıl”ı seçin. Bu işlemden sonra “Seni bu konuşmadan çıkarma” seçeneği bir istem olarak uyarısı çıkacak. Bu uyarıda konuşmayı kapattığınızda kullanıcı adınızın görünmeye devam edeceğini, ancak etiketinizin yanıtlardan çıkarılacağı açıkça belirtiliyor. Evet dedikten sonra sohbetten ayrılabiliyorsunuz.

Bildirimleri kapatmanın yanı sıra, bahsetmeden çıkmak istemediğiniz sohbetlerin dışında kalmanızı sağlar. Bahsetmeme özelliği ile diğer Twitter kullanıcıları aynı kişileri tekrar aynı başlıkta gündeme getirmiyor. Bildirim kalabalıklığını da önleyen bu özelliğin kademe kademe tüm kullanıcılar için kullanıma sunulduğunu belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.