Akıllı Telefon Temmuz 12, 2022 15:56

Samsung Android 12 Güncellemesinin Dağıtımını Sürdürüyor! İşte Güncelleme Alan Son Model

Samsung Android 12 Güncellemesinin Dağıtımını Sürdürüyor! İşte Güncelleme Alan Son Model

Samsung Android 12 güncellemesini son olarak Galaxy M12 için yayınladı. One UI 4.1 sürümünü getiren güncelleme bakalım neler içeriyor.

Samsung Android 12 güncellemesinin nihayet Galaxy M12 için dağıtıma çıkardı. Samsung’un en çok satan telefonlarından biri olan Galaxy M12 için güncelleme ilk olarak Vietnam’da başladı. Kısa süre içerisinde yaygınlaşacak güncelleme, 60’tan fazla gizlilik ve güvenlik açığını kapatan Haziran 2022 güvenlik düzeltmesiyle geliyor.

Galaxy M12 için yayınlanan güncelleme One UI 4.1 arayüz sürümünü getiriyor. Henüz başlayan güncellemenin Türkiye’de ne zaman yayınlanacağına dair bir takvim de mevcut. Samsung Türkiye’nin güncelleme yol haritasında göre Galaxy M12 için One UI 4.1 güncellemesi 21 Haziran 2022 – 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında yayınlanacak. Dolayısıyla şu an test aşamasında olan Android 12 güncellemesinin her an başlayabileceğini söyleyebiliriz.

Samsung Android 12 ile Neler Sunuyor?

Yeni güncelleme, Galaxy M12‘ye Renk Paleti, yeni widget’lar, yeni widget stili, yeni bir widget seçici kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş Karanlık Mod ve parlaklık ayarlamalarının yapıldığı yeni bir arayüz tasarımı getiriyor. Yeni güncelleme ayrıca gelişmiş gizlilik ve güvenlik getiriyor. Artık sistem genelinde kameraları ve mikrofonu etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için hızlı ayar geçişleri var. Uygulamalar kamerayı veya mikrofonu kullandığında ekranın üst köşesinde gizlilik göstergelerini görebilirsiniz. Gizlilik Panosu, gizlilikle ilgili tüm bilgilerinizi gösterir.

Samsung güncelleme ile birlikte Takvim, Kamera, Galeri, Dosyalarım, Samsung İnternet ve Samsung Klavye dahil olmak üzere tüm stok uygulamalarında yeni özellikler ekledi ve mevcut özellikleri geliştirdi. Kamera uygulaması artık daha temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip. Video kaydı, dokunulduğunda ve bırakıldığında değil, deklanşöre dokunulduğunda başlar. Galeri uygulaması artık daha iyi düzenleme özelliklerine ve gelişmiş hikayelere sahip.

Samsung Klavye artık dilbilgisi destekli dil önerilerine ve animasyonlu emoji karmalarına sahip. Samsung Internet, daha iyi izleme önleme önlemleri ve internet araması için yeni bir widget getiriyor. Güney Koreli firma, Galaxy M12’nin performansını ve kararlılığını da iyileştiriyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.