OPPO Temmuz 12, 2022 13:47

OPPO Reno 8 Sahip Olduğu Özellikler ile Dikkat Çekiyor

OPPO Reno 8 Sahip Olduğu Özellikler ile Dikkat Çekiyor

OPPO’nun yeni gözdesi OPPO Reno 8 hakkında bilgiler açıklanmaya başlandı. Bu telefon sahip olduğu özellikler ile dikkat çekecek.

Çinli teknoloji devi OPPO, 18 Temmuz tarihinde Hindistan’da OPPO Reno 8 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Karşımıza Reno8 ve Reno8 Pro ile çıkacak olan firma, telefonlarının özelliklerini güzel ve detaylı bir şekilde açıkladı. OPPO’nun yeni canavarları sunacakları özellikler ile Android tutkunlarına akıcı ve sorunsuz bir deneyim sunmaya odaklanacak. Gelin bu özelliklere yakından göz atalım.

OPPO Reno 8 serisi tam bir canavar

Reno8 Pro, 6nm sınıfı Dimensity yongalarına göre CPU güç verimliliğinde yüzde 25 iyileştirme sağlayan 5nm MediaTek Dimensity 8100-MAX işlemciye sahip. Bu sekiz çekirdekli yonga seti, Dimensity 8000’e göre %20 hız artışı için güçlü Arm Mali-G610 MC6 grafik çekirdeğinin yanı sıra dört 2.85GHz Arm Cortex-A78 süper çekirdeğine sahip.

Telefonda, MediaTek’in HyperEngine 5.0 oyun teknolojileri arasında en yeni AI-VRS grafik geliştirme, ikinci nesil Wi-Fi/Bluetooth birlikte yaşama teknolojisi ve kablosuz kulaklıklar için bağlantı gecikmesini azaltan Dual-Link True Wireless Stereo Audio ile Bluetooth LE Audio teknolojisi yer alıyor.

Bu işlemcideki Imagiq ISP, sınıfının en iyisi fotoğraf ve video çekimine izin veren 5Gpiksel/sn saat hızına sahip. Doğru HDR sonuçları için kare başına üç poz yakalayabilir ve hatta aynı anda iki kamera kaydını destekleyerek akıllı telefonunuzun hem ön hem de arka kameralarından çekim yapmanıza olanak tanıyor.

Yapay zeka devrede

Dimensity 8100-MAX AI işlemci, AI-multimedya, AI-kamera ve sosyal video deneyimleri gibi görevlerde güç açısından verimli performans sağlayan beşinci nesil MediaTek APU 580 ile geliyor. Bu yükseltme, APU 3.0 ile önceki nesil Dimensity yongalarına göre 2,75 kat hız artışı sağlıyor.

OPPO Reno8 daha yeni bir yonga seti olan MediaTek Dimensity 1300 tarafından beslenecek. En fazla tepki gerektiren uygulamalar ve oyunlar için bu işlemci boyundan büyük işler başarıyor.

OPPO Reno 8

OPPO Reno 8

MediaTek Dimensity 8100-MAX modelinde üç Cortex-A78 çekirdeği, dört Cortex-A55 verimlilik çekirdeği ve HyperEngine 5.0 oyun teknolojileri de yer alıyor. AI kıyaslama sonuçlarına göre Dimensity 1300, AI performansını %10’a kadar iyileştiriyor.

Düşük ışık performansı açısından yonga seti her türlü aydınlatma koşulunda fotoğraf çekmek isteyen fotoğrafçılar için oldukça ideal. Gece ve HDR modunda, kameranın AI gürültü azaltma (AI-NR) özellikleri özellikle etkileyici görünüyor Standart HDR ile karşılaştırıldığında, 4K HDR videolar %40 daha fazla dinamik aralığa sahip olacak.

Dimensity 8100-MAX ve Dimensity 1300 yonga setlerinin her ikisi de, gelişmiş HDR10+ video oynatmayı içeren MediaTek MiraVision’a ek olarak 5G bağlantısını destekliyor. Ayrıca hatta video akışlarını anında yükselterek SDR içeriğini, dinamik çerçeve başına resim ayarıyla AI Video kullanarak HDR’ye dönüştürüyor.

Pil sağlığı üst seviyede

4500 mAh kapasiteli batarya her iki telefona da güç verecek. 80W OPPO SUPERVOOC teknolojisi ile gelecek olan bu telefonlar 11 dakikada yüzde 50 şarj olma imkanı sunacak. Reno8 serisi ayrıca OPPO’nun özel Pil Sağlığı Motorunu (BHE), OPPO’nun tescilli Akıllı Pil Sağlığı Algoritmasını ve gerçek zamanlı izleme yoluyla şarj akımını ve voltajını akıllıca kontrol eden pil iyileştirme teknolojisini barındırıyor.

OPPO Araştırma Enstitüsü testlerine göre, BHE’li Reno8 telefon pilleri, 1.600 şarj döngüsünden sonra orijinal kapasitelerinin %80’ini koruyabiliyor. Tipik bir kullanıcı, pilden yaklaşık dört yıl almayı bekleyebilir ve bu da onu en uzun ömürlü akıllı telefon pili yapar.

Reno8, OPPO’nun Reno7’ye göre yüzde 16,8 artışla 14644 mm2’yi kapsayan Süper İletken VC sıvı soğutma sistemine sahip olacak. Yeni eklenen Buhar Odası 2343 mm2 yüzey alanına sahiptir ve önceki nesilde kullanılan ısı borusu çözümünden 1,5 kat daha verimlidir. OPPO, Reno8’in orta çerçevesi için termal iletkenliği yüzde 13,5 artıran süper iletken bir alüminyum alaşımı kullanıyor.

Reno8 Pro ise geleneksel grafite göre soğutma performansını yüzde 45 artıran yeni bir malzeme olan Ultra İletken Grafit kullanan OPPO’nun ultra iletken soğutma sistemini içeriyor. Isı dağılımı için, hem ekranın altında hem de arka kapakta grafit levhalar kullanılarak toplam 10957 mm2 soğutma yüzeyi alanı sağlanıyor. OPPO ayrıca, OPPO Reno8 Pro’nun oyun oynarken, video izlerken veya fotoğraf çekerken aşırı ısınmamasını sağlamak için alüminyum orta çerçeveyle birlikte ultra iletken grafit kullanıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.