Apple Temmuz 12, 2022 20:21

OLED Ekranlı iPad Ne Zaman Gelecek?

OLED Ekranlı iPad Ne Zaman Gelecek?

Apple’ın OLED ekranlı iPad için planları ortaya çıktı. Ancak görünüşe göre bu yıl ve önümüzdeki yılda da bu modeli göremeyeceğiz.

iPhone üreticisi Apple, geçtiğimiz yıllarda iPad Pro ailesi ile XDR adını verdiği ekran teknolojisine geçiş yapmıştı. Bir tablette görebileceğiniz en iyi deneyimlerden birini sunan XDR teknolojisi maalesef ki micro-LED teknolojisi üzerine inşa edilmişti. Herkes Apple’dan hala OLED ekranlı iPad modeli bekliyor. Ancak görünüşe göre ne bu yıl ne de önümüzdeki yıl bu beklentiler karşılanmayacak.

OLED ekrana ilk hangi modelin sahip olacağı belli değil. Muhtemelen bu panel ilk olarak Pro modellerde kullanılacak. Pro modellerin fiyatına maalesef ki yaklaşılmıyor. Profesyonellere hitap ediyoruz adı altında fiyatları Pro serisi ile şişiren Apple, 2024 yılında böyle bir model için 1.500 dolara yakın para isteyebilir.

Kaynak ayrıca bu yeni iPad ile Cupertino devinin ağırlığı ve görüntü kalitesini düşürmeyi hedefleyeceğini söylüyor. Özellikle, ekranların üretiminde kuru aşındırma işleminin kullanılmasıyla kalınlık ve ağırlık azaltılabilir. Aynı zamanda, ekranların güvenilirliğini artırmak için Apple bir çeşit özel koruyucu kaplama uygulayacak. Samsung ve LG, tabletler için ekran tedarik edecek.

Yeni iPad Pro

Dönemin Apple M serisi yonga setinden gücünü alacak olan OLED panelli iPad Pro’nun dünyanın en iyi tableti olacağı ortada. O zaman iPadOS 18’i de göreceğiz. iPadOS 18, Apple M işlemci ve OLED ekran kombosu bir araya geldiğinde diğer hiçbir firmanın iPad Pro model karşısında şansı olmayacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.