Nokia Temmuz 12, 2022 17:55

Nokia Uygun Fiyatlı Tablet İşine Girdi

Nokia Uygun Fiyatlı Tablet İşine Girdi

Nokia’dan yeni ürünler geliyor. Şimdi de Nokia uygun fiyatlı tablet modelini tanıttı. Bu tablet sadece 160 dolardan satışa sunulacak.

Android telefon sektöründe uzun süredir giriş ve orta segmentte telefonlar üreten Nokia bugün tablet pazarında yer alacak yeni modelini tanıttı. 160 dolar değerindeki Nokia uygun fiyatlı tablet kutusundan Android 12 ile çıkıyor. Nokia’nın açıklamasına göre bu tablet tam 3 ana Android güncellemesini de alacak. Nokia T10 adındaki bu modelin LTE ve Wi-Fi’li sürümleri bulunacak.

Nokia T10, giriş seviyesinde gördüğümüz Unisoc T606 sekiz çekirdekli yonga seti ile birlikte geliyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimine sahip olan tabletin 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamalı sürümü de bulunuyor. Her iki sürüm de microSD kart ile hafıza artırım desteğine sahip.

Tabletin arka tarafında, otomatik odaklamalı ve LED flaşlı tek bir 8MP kamera yer alıyor. Ön tarafta ise bizi 2MP çözünürlüğünde Selfie kamerası karşılıyor. 8 inç büyüklüğünde 1280 x 800 çözünürlüğünde ekran ile gelen bu model Netflix içeriklerini HD çözünürlüğünde oynatmak için Netflix HD sertifikasına da sahip.

Nokia Uygun Fiyatlı Tablet

Nokia Uygun Fiyatlı Tablet

Diğer özellikler arasında 3,5 mm ses jakı, çift bantlı Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 yer alıyor. Ayrıca LTE sürümlerinde aramalar için yakınlık sensörü de bulunuyor. 10W şarj destekli 5.250 mAh kapasiteli batarya ile gelen bu modelde stereo hoparlörler de yer alıyor. Ayrıca bu modeli PC ile kullandığınızda aynı iPad’de olduğu gibi ikinci bir ekran şeklinde de kullanabiliyorsunuz.

Belli başlı ülkelerde Ağustos ayında satışa sunulacak olan bu 160 dolarlık canavar bakalım ülkemiz uğrayacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.