Akıllı Telefon Temmuz 12, 2022 11:25

Galaxy A53 5G’nin Fiyatı Zamlardan Etkinlendi! Fiyat Artışı Ne Kadar?

Galaxy A53 5G’nin Fiyatı Zamlardan Etkinlendi! Fiyat Artışı Ne Kadar?

Galaxy A53 5G fiyatı Türkiye’de yükselişe geçti. Samsung kısa süre önce telefonun resmi fiyatına zam yapmıştı. Telefon şimdi her yerde zamlı fiyattan karşımıza çıkıyor.

Galaxy A53 5G modelinin resmi fiyatı kısa süre önce 8.699 TL’den 8.999 TL’ye yükseltildi. Samsung’un popüler orta segment telefonu için 300 TL’lik zam çok fazla olmasa da diğer perakendecilerde telefonun fiyatında önemli bir artış söz konusu.

Galaxy A53 5G Fiyatı Yükseliyor

Şu sıralar orta segment iyi bir telefon satın almak isteyen pek çok kullanıcının tercihleri arasında Galaxy A53 5G modelini görüyoruz. Telefonun fiyatı haziran ayı sonunda 7.150 TL seviyesine kadar geriledi; ki bu Galaxy A53 5G’nin Türkiye’de dip fiyat yaptığı dönemdi.

Samsung Türkiye’nin zammıyla birlikte telefonun fiyatı diğer perakendecilerde daha hızlı yükselmiş görünüyor. Galaxy A53 5G şimdi en düşük 7.715 TL’den satılmakta. Bu fiyatın telefonun 8GB RAM + 128GB versiyonu için olduğunu belirtelim. Ülkemizde zaten başka bellek versiyonu satılmıyor.

 

Telefonun başlıca özelliklerinden söz etmek gerekirse; Galaxy A53 5G’de 6.5 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran yer alıyor. Delik bir tasarımla gelen bu ekran Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızında çalışıyor. Telefonun işlemci biriminden 5nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Exynos 1280 işlemcisi sorumlu.

Kutudan Android 12 sürümüyle çıkan orta segmentin iddialı olduğu noktalardan biri de kamerası. Telefonda 64 megapiksel OIS destekli ana kamera yer alıyor. Diğer kameralar 12 megapiksel ultra geniş açılı, 5 megapiksel derinlik ve 5 megapiksel makro şeklinde. Ön bölüme konumlandırılan kamera ise 32 megapiksel çözünürlüğünde.

IP68 sertifikası sayesinde su ve toza karşı dayanıklılık gösteren Galaxy A53 5G’nin pili 5.000 mAh büyüklüğünde. Bu pil 25 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor, fakat kutu içerisinde adaptör olmadığını belirtelim. Stereo hoparlör, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve NFC telefonun öne çıkan diğer özellikleri.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.